Yeniden başkan oldu

Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği’nin (BYSD) 39. Olağan Genel Kurul’unda gerçekleşen seçimde Tahir Büyükhelvacıgil 3’üncü kez başkan seçildi.

Yeniden başkan oldu
Endüstri 40 Zirvesi

Bitkisel yağ alanının sesi olmak adına kurulan ve son 44 yıldır faaliyetlerini hız kesmeden sürdüren Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği’nin 39. Olağan Genel Kurul’u tamamlandı. Başkanlık seçiminin yapıldığı toplantıda BYSD, Tahir Büyükhelvacıgil’e 3’üncü kez yönetimini emanet etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükhelvacıgil, fazlasıyla yoğun tempoya sahip olan bitkisel yağ sektörünün bir yılı daha oldukça verimli tamamladığının altını çizdi. “Yepyeni bir sayfa açma vaktidir.” diyen Büyükhelvacıgil, Türkiye için birlik ve beraberlik mesajı vererek “Hep birlikte ortak bir akıl ile üretmeye devam edeceğiz.” dedi. Büyükhelvacıgil ayrıca, hedeflerinin; dışa bağımlılığı olmayan ve tüm taleplere hızlı bir şekilde yanıt verebilen bir sektör haline gelmek olduğunun altını çizdi.

“SÜREKLİ OLARAK İLERLEME KAYDEDİYORUZ”

Büyükhelvacıgil, yaptığı açıklamanın devamında Türkiye’nin can damarı olan tarımın en önemli unsuru olarak bitkisel yağ sektörünü işaret etti ve “Sektörümüzü daha da güçlendirmek adına var gücümüzle çalışacağız.” dedi. 2018’in sektörleri için oldukça zor geçtiğini anlatan Büyükhelvacıgil, her geçen gün sorunlarımızın çözümleri konusunda sürekli olarak ilerleme kaydettiklerinin de altını çizdi. 
 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 09:15
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını