banner1322
x

YEMEKSEPETİ VE DELIVERY HERO’DAN UMUT GÖKBAYRAK’A ÖNEMLİ GÖREV

Global Teknoloji ve İnovasyon merkezinde yalnızca Türkiye’de Yemeksepeti için değil Delivery Hero bünyesindeki 40’a yakın ülkedeki operasyonlar için de yazılım ve teknoloji altyapısı geliştirilecek ve ilk sene içerisinde 1000 kişilik istihdam sağlanacak.

YEMEKSEPETİ VE DELIVERY HERO’DAN UMUT GÖKBAYRAK’A ÖNEMLİ GÖREV
Robot Zirvesi

Hızlı ticaret platformu olan Yemeksepeti, Delivery Hero ile Türkiye’de kuracağı Global Teknoloji ve İnovasyon Merkezi adıyla kuracağı dev yapı için düğmeye bastı ve CTO (Chief Technology Officer) görevine 25 seneyi aşkın sektör deneyimi olan Umut Gökbayrak’ı atadı. Gökbayrak, Türkiye’de kurulan bu teknoloji ve inovasyon merkezinde sadece Yemeksepeti için değil yaklaşık 40 farklı ülkedeki operasyonlar için yazılım ve teknoloji geliştirme ve ihracından da sorumlu olacak. 

UMUT GÖKBAYRAK HAKKINDA

25 seneden fazla tecrübeye sahip bir yazılım mühendisi ve girişimci olan Umut Gökbayrak, bugüne kadar 9 girişimin parçası oldu. 12 seneden fazla süre kurumsal işletmelerde, uzman ve yönetsel çeşitli rollerde görev aldı. 2017 yılından itibaren çeşitli büyük ölçekli kurumlarda danışman olarak görev yapan Umut Gökbayrak’ın ek olarak toplamda 5 sene, erken aşama girişim sermayesi fonları üzerine tecrübesi mevcuttur.

Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini 2001 senesinde bitirdikten sonra, Yapı Kredi Bankası, Turkcell, Aslanoba Group ve Hürriyet gibi şirketlerde görev alan Umut Gökbayrak, son olarak da kurucusu olduğu Prompt API’de görev yapıyordu. Teknoloji danışmanlığı, yazılım geliştirme ve CTO gibi çeşitli görevlerde tecrübeli olan Umut Gökbayrak, iş geliştirme becerilerine sahip bir yazılım geliştirici ve ayrıca pek çok inovasyona imza atan bir girişimci. Gökbayrak, Ağustos 2021 itibarıyla Yemeksepeti ve Delivery Hero’nun Türkiye’de kuracağı Global Teknoloji ve İnovasyon Merkezi CTO’luk görevini yürütecek

TAMAMEN UZAKTAN ÇALIŞAN 1000 KİŞİLİK DEV YAZILIM VE TEKNOLOJİ EKİBİ

İlk sene itibarıyla 1000 kişilik istihdam sağlamayı amaçlayan teknoloji ve inovasyon merkezi, önümüzdeki dönemde ise 4000 yazılımcı ve teknik uzman için istihdam olanağı sağlayacak. CTO Umut Gökbayrak atama ile ilgili heyecanlı olduğunu söyleyerek, şöyle devam etti: “Yemeksepeti 20 yıllık tecrübesiyle girişim ekosistemi ve ülke ekonomisine katkı sağlayan güçlü bir platform. Global Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde geliştireceğimiz yazılımlar ve teknoloji alt yapısının 40 farklı ülkenin operasyonlarını besleyecek olması çok ciddi bir sorumluluk ve motivasyon kaynağı. Teknoloji ihracatına katkıda bulunacağımız bu merkezde, tamamen uzaktan çalışma fırsatı sunarak, ilk aşamada 1000 kişilik bir ekip kuracağız. Bilgi teknolojileri ekibimiz inovatif ruhunu daima koruyan Yemeksepeti’nin çalışanlarına sunduğu fırsatlarla beraber gerçek bir teknoloji merkezinde çalışmanın ayrıcalığını elde edecekler. Gelecek dönemde daha da büyüyecek kadromuz ile en çok çalışılmak istenen teknoloji merkezleri arasında ilk sıralarda yer alacağımızdan eminim.”
Yemeksepeti'nin Türkiye'de edindiği tecrübeyi global arenaya taşıması adına da dikkat çeken girişime, 25 seneden fazla teknoloji danışmanlığı ve yazılım geliştirme alanındaki sektör tecrübesiyle önemli başarılara damgasını Umut Gökbayrak katkı sunacak.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını