Yazılım Sanayicileri Derneği'nin yeni yönetimi belli oldu

Yazılım Sanayicileri Derneği’nin (YASAD) yeni yönetim kurulu, İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampusü’nde yer alan genel merkezinde gerçekleştirilen olağan genel kurulda belli oldu.

Yazılım Sanayicileri Derneği'nin yeni yönetimi belli oldu
Robot  Zirvesi

İSTANBUL (AA)- Yazılım Sanayicileri Derneği’nin (YASAD) yeni yönetim kurulu, İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampusü’nde yer alan genel merkezinde gerçekleştirilen olağan genel kurulda belli oldu.

Komuyla ilgili olarak YASAD tarafından yapılan açıklamaya göre, ThinkBig Digital Solutions Üst Yöneticisi olan Gönül Kamalı liderliğinde hazırlanan tek liste ile gidilen seçimlerde yeni yönetim oybirliği ile genel kurulun onayını aldı.

Seçimin ardından yapılan görev dağılımında 2020-2023 senelerini kapsayan yeni dönemde Gönül Kamalı YASAD Başkanı oldu. Başarsoft CEO’su Alim Küçükpehlivan Başkan Yardımcısı ve Model Business Solutions Genel Müdürü Atila Zeybek ise Sayman oldu.

Görev süresi üç seneye çıktı, başkanlık sınırlandırıldı. Genel kurulda tüzük değişikliğine de gidilerek kurulu dernekler içerisinde bir ilke imza atıldı. Katılan üyelerin oybirliği ile yapılan tüzük değişikliğine göre, yönetim kurulunun görev süresi iki seneden üç seneye çıkarıldı.

En önemli değişiklik ise daha önce sınırsız olan yönetim kurulu başkanlığının görev süresinin iki döneme indirilmesi oldu. Bu değişiklikle birlikte artık bir başkan en fazla 6 sene üst üste bu görevi yürütebilecek. Değişiklik öncesinde seçilebildiği dönem boyunca bir başkan istediği kadar bu görevde bulunabiliyordu.
 

Açıklamada görüşlerine başvurulan YASAD Başkanı Gönül Kamalı, iöncelikli planlarının deneyim, bilgi ve birikim sahibi olan firmaların global ölçekte marka yaratmaları olacağını belirtti.

Başkan Kamalı, öncü ve kritik teknolojilerde sektörel ve Türkiye ölçeğinde Ar-Ge yatırım strateji ve politikalarının geliştirilmesine de öncelik vereceklerini vurgulayarak, şuöyle devam etti.

“Biz yönetim kurulumuzu belirlerken de kucaklayıcı ve sektörün sesini daha güçlü duyurabilecek isimlerin yer almasına özen gösterdik. Ayrıca yönetimdeki arkadaşlarımızın yarısı Hizmet İhracatçıları Birliği gibi yeni kurulan ve bizim için çok önemli olan bir kurumun komitelerinde yer alıyor. Biz yeni dönemde, kurumsallaşma, sürdürülebilir politikalar, şirket büyümeleri, marka değerlerinin artırılması ve global dünyadan ciddi pay alma konularına yöneleceğiz. Bunun için hemen gelecek hafta çok büyük bir çalıştay düzenleyeceğiz. Hızlı girdik, büyük sonuçlar yaratmayı hedefliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 17:21
YORUM EKLE

Enerji

Robot  Zirvesi

Dergiler
Partnerler