banner1322
x

Yandex Türkiye'ye yeni genel müdür

Popüler navigasyon uygulaması ile arama motoru başta olmak üzere hayatı kolay hale getiren çok sayıda servisi ile Türkiye'nin en çok sevilen teknoloji şirketlerinden birisi olan Yandex’te organizasyonel değişikliğe gidildi. Son olarak Ülke Müdürü olarak görevini yürüten Onur Karahayıt, Yandex Türkiye'nin yeni genel müdürü oldu.

Yandex Türkiye'ye yeni genel müdür
Endüstrideara

Avrupa’nın en büyük teknoloji firmalarından birisi olan Yandex, Türkiye’deki yatırımlarını sürdürüken şirketin yönetim performansını güçlendirmek amacıyla yeni bir atama gerçekleştirdi. Geçmişte şirket bünyesinde Ülke Müdürü olarak çalışan Onur Karahayıt, yeni dönemde Yandex Türkiye'nin genel müdürü oldu. Onur Karahayıt, Yandex Türkiye’nin; ürün geliştirme, pazarlama ve satış faaliyetlerinin yanı sıra idari işlerini de kapsayan tüm operasyonundan sorumlu olacak.

Onur Karahayıt kimdir?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği bölümünü bitiren ve ABD'de The Ohio State University’den Yüksek Lisans Diplomasına sahip olan Onur Karahayıt, 2009 yılından beri yaklaşık 2 sene boyunca NASA projesinde, Mars yüzeyinin robotlarla haritalanması hususunda araştırmacı olarak aktif görev üstlendi. Sonrasında kurumsal dünyaya adım atan Karahayıt, Trimble ve Intergraph gibi navigasyon ve haritacılık sektörünün lider teknoloji üreticilerinin ABD’deki genel merkezlerinde Ürün Müdürü ve Proje Müdürü olarak görev aldı. Trimble şirketinde ABD’deki görevinden Avrupa Genel Merkezine atanan Onur Karahayıt şirketin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden sorumlu Satış Müdürü pozisyonunda yer aldı.. Onur Karahayıt, 2014 senesinden beri Yandex Türkiye bünyesinde görev alıyor.

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını