banner1322
x

“Y kuşağı öğretiyor, birlikte gelişiyoruz.”

Çelik Motor - Garenta ve ikinciyeni.com İnsan Kaynakları Direktörü Murat Köse, Y kuşağından öğrendiklerini ve bu sayede birlikte geliştiklerini belirtti.

“Y kuşağı öğretiyor, birlikte gelişiyoruz.”
Enerji Zirvesi

Otomotiv sektöründe bir hayli dikkat çeken dinamik ve yenilikçi hizmetleri ile adından sıkça söz ettiren Garenta ve ikinciyeni.com, şirketlerindeki projelerinde ve birçok farklı departmanında her sene pek çok öğrenciye staj imkanı sunmaya devam ediyor. Bu stajların üniversite – sanayi işbirliği alanında sürdürülebilir çalışmaları da beraber getirdiğini belirten Çelik Motor - Garenta ve ikinciyeni.com İnsan Kaynakları Direktörü Murat Köse, stajını ve okulunu bitiren öğrencilere şirket bünyelerinde istihdam sağladıklarını da dile getirdi. Y kuşağının tüm işletmelere olduğu gibi kendilerine de büyük katkı sunduğunu ve kendilerinin de bu katkıya oldukça değer verdiklerini belirten Köse, “Y kuşağı bize öğretiyor, biz de onlarla birlikte gelişiyoruz.” dedi. Köse ayrıca, Y kuşağına verilen değerin bir göstergesi olarak belirttiği Garenta ve ikinciyeni.com’daki çalışanlarının yaş ortalamasının 32 olduğunun da altını çizdi.

40 YILDIR BURS

Otomotiv sektöründeki hizmetleri ile adından sıkça söz ettiren Garenta ve ikinciyeni.com markaları, yeni nesillere kendi bünyelerinde staj ve iş imkanı sunuyor. Anadolu Grubu dahilinde 1979’dan beri ihtiyacı olan öğrencilere burs olanağı sağlayan ve pek çok sosyal projenin altına imza atan Anadolu Vakfı ile birlikte iş birliği içerisinde çalışan bu markalar, yeni nesle değer veren vizyonları ile öğrencilere kendilerini geliştirebilecekleri ve söz sahibi olabilecekleri bir staj ortamı sağlıyor. Her sene Anadolu Vakfı’ndan gelen öğrenciler ve direkt olarak şirketlerine başvuru yapan pek çok öğrencinin Garenta ve ikinciyeni.com’da staj olanağı bulduğunu söyleyen Köse, staj süreçlerinde başarılı olanlar ile şirketlerinde farklı departmanlarında çalışmaya devam ettiklerini belirtti. Bu sayede Y kuşağından pek çok yenilikçi fikir edindiklerinin de altını çizen Köse, içinde bulundukları sektörlerde, faaliyet alanlarının ve işe yaklaşımlarının son derece dinamik ve yenilikçi olduğunun altını çizdi. Son beş sene içinde Çelik Motor çatısı altında yaratılan Garenta ve ikinciyeni.com markalarına, geçen yıl Moov by Garenta ve Praticar by Garenta markalarını da eklediklerini belirten Köse, bu dinamizm paralelinde çalışanlarının yaş ortalamasının da oldukça düşük olduğunu sözlerine ekledi.


 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 09:18
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını