banner1322
x

Warmhaus Genel Müdürü M.Kağan Turan’ın iş gündemi…

Warmhaus’un Hedefi İngiltere Pazarında İlk 10’a Girmek

Warmhaus Genel Müdürü M.Kağan Turan’ın iş gündemi…
Endüstrideara

İngiltere’de 2017 yılında ofis açtıklarını söyleyen Warmhaus Genel Müdürü M.Kağan Turan, üç yıl içinde İngiltere’de kombi alanında ilk 10’a ve radyatörde yüzde 10’luk pazar payına ulaşmayı hedeflediklerini vurguladı. 

Warmhaus’un ürettiği ErP kombilerin dünyayı ısıttığını ve adetsel olarak 2017 yılında yüzde 400 gibi bir oranda büyüdüklerini belirten Warmhaus Genel Müdürü M.Kağan,  2018 yılı ilk çeyreğinde Çin’de bir ofis açacakları haberini verdi. Yılda 2 milyon 700 bin panel radyatör ve ayda 150 bin adet kombi üretim kapasitesine sahip olduklarını dile getiren Turan üretimde çeviklik ilkesini temel alarak bir yıl içinde 13 farklı modeli kullanıcılarla buluşturduklarını vurguladı. İngiltere pazarının ihtiyaçları doğrultusunda 3 özel model ürettiklerini söyleyen Turan, “ErP direktifleri kapsamında konvansiyonel kombi üretiminin durdurulacağı 2018 yılının Nisan ayına, 2016 yılından bu yana hazırız” dedi.  2017’nin gerçekleştirdikleri yatırımların meyvesinin topladıkları bir yıl olduğunu dile getiren Turan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Radyatör üretimi konusundaki tecrübelerimizi kombi alanına aktardık ve kendi kombi markamızı oluşturduk. Bayii ve yetkili servis ağımız tüm Türkiye’ye yayıldı. İngiltere pazarına giriş yaptık. 2018 yılının ikinci çeyreğinde Çin ofisimizi faaliyete geçireceğiz. Cirosal anlamda bakıldığında kurdaki dalgalanma ve hammadde fiyatlarındaki artışa rağmen, 2017 yılını geçen yıla göre yüzde 70’den fazla ciro artışı ile kapattık. Adetsel olarak bakıldığında ise radyatörde yüzde 18’lik kombide ise yüzde 400’lük bir büyüme gerçekleştirdik. Önümüzdeki sene de radyatörde yüzde 20, kombide yüzde 150-200 arası büyüme hedefliyoruz. Isıtma alanında Avrupa’nın en büyük pazarı olan İngiltere’de de faaliyet gösteriyoruz. Üç yıl içinde kombide İngiltere’de ilk 10’a girmeyi, radyatörde ise yüzde 10’luk pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz.” 


 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını