Vorantim Çimento Genel Müdürü Şefik Tüzün’ün iş gündemi…

2018 yılının çimento sektörü için verimli olmasını beklediklerini kaydeden Şefik Tüzün; devam eden altyapı ve kentsel dönüşüm projelerinin de katkısıyla sektörün yaklaşık yüzde 5 büyüyeceğini öngördüğünü ifade etti.

Vorantim Çimento Genel Müdürü Şefik Tüzün’ün iş gündemi…
Enerji Zirvesi

Vorantim Çimento’nun Genel Müdürü Şefik Tüzün, "Votorantim Cimento Türkiye’de 2012 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Ankara, Sivas, Yozgat ve Çorum’daki entegre fabrikalarımız ve Samsun, Nevşehir öğütme tesislerimiz, 16 hazır beton ve 2 agrega tesisimiz ile Türk çimento sektörünün önemli oyuncularından biri olduk. Ülkemizin gelişimine ve büyümesine duyduğumuz inançla yeni yatırım fırsatlarını hep gündemimizde tuttuk.’’ dedi.

Votorantim Cimento olarak ülkemizin büyümesinde ve gelişmesinde hız kesmeden sürdürülebilir üretim bilinci ile sorumluluk üstlenmeye devam edeceklerini vurgulayan Tüzün, çimento üretimi 2017 yılı ocak-kasım döneminde önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 3,1 artarken, ekim ayında en çok çimento ihracatının ise ABD’ye yapıldığını belirtti. Tüzün, çimento sektöründe yaklaşık 500 milyon dolarlık ihracat hedefinin yakalanmasını beklediklerini aktararak, 2018 yılının çimento sektörü için verimli olmasını beklediklerini, devam eden altyapı ve kentsel dönüşüm projelerinin de katkısıyla sektörün yaklaşık yüzde 5 büyüyeceğini öngördüğünü ifade etti. Tüzün, "Ayrıca çimento ihracatımız da 2017 yılıyla aynı seviyede gerçekleşerek Avrupa’da birinci dünyada dördüncü büyük üretici konumumuzu koruyacağız." açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 17:05
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını