banner1322
x

VİSPERA'YA YENİ CTO

Vispera teknolojilerinin yapay zeka ve algoritmik tasarımlarından ve Ar-Ge yönetiminden sorumlu olan Dr. Erdem Yörük, 1 Ocak 2021 itibariyle şirketin yeni CTO’su oldu. Yörük bu görevi Vispera Kurucu Ortağı ve COO’su Ceyhun Burak Akgül’den devraldı.

VİSPERA'YA YENİ CTO
Endüstrideara

Yapay görme ve makine öğrenmesi alanında geliştirdiği teknolojileri 18 ülkede, hızlı tüketim ve perakende sektörlerine çözüm olarak sunan Vispera’nın yeni CTO’su, kuruluşundan itibaren Vispera’da bulunan Dr. Erdem Yörük oldu.

Dr. Erdem Yörük, lisansını 2002’de ve master eğitimini de 2004’te Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Ardından 2011’de doktorasını ABD’deki Johns Hopkins Üniversitesi’nde tamamlayan Yörük, kariyerine aynı üniversitede Araştırmacı Bilim İnsanı olarak başladı. 2015’ten bu yana Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi olarak da görev alan Dr. Erdem Yörük, Şubat 2014'te katıldığı Vispera'da daha önce Ar-Ge direktörlüğü ve başmühendis görevlerini üstlendi.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 18:57
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını