Uyumsoft’da önemli atama

Uyumsoft’un yeni Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü olarak Özkan Metin atandı.

Uyumsoft’da önemli atama
EndüstrideAra - Haber Detay

Türk yazılım devlerinden olan Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ’de, üst düzey bir atama yaşandı. Özkan Metin’in 1 Haziran 2021 tarihi itibariyle Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü oldu.

Yerli ve global firmalarda IT ve ERP konusunda 35 senelik tecrübeye sahip olan Özkan Metin’in, Uyumsoft’un uluslararası ERP ve yazılım pazarında bir dünya markası olma amacını yöneteceği brlirtildi.. 

ÖZKAN METİN HAKKINDA

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü 1989 senesinde bitiren Metin, üniversite eğitimi sırasında Uzel Makine San. ve Tic. A.Ş.’de Yazılım ve Sistem Analisti olarak işe başladı.. 1991 ve 2001 seneleri arasında Feniş Holding A.Ş’de IT Müdürü oldu. 2001 ve 2002 seneleri arasında Sultan Hospital’da Genel Müdürlük görevini yerine getirdi. 2002 ve 2014 seneleri arasında VİKO Electric & Electronic’de IT Direktörü olarak üst yönetim kurulu ve icra kurullarında görev yaptı. Japon Panasonic firmasının, VİKO’yu satın almasıyla, 2015 ve 2020 yılları arasında Panasonic Life Solutions Türkiye Elektrik San. Ve Tic. A.Ş’nin IT Genel Müdürü olarak üst yönetim kurulunda görev aldı. Japonya ve Hindistan’da çalışan sistemlerin Türkiye’ye uyarlanması, yeni teknolojilerin Panasonic firmasına uyarlanması,  Bilgi Güvenliği Komitesi ve birçok kurulun başkanlık görevlerini gerçekleştirdi. Şubat 2020 tarihinde Uyumsoft’ta Yönetim Kurulu Danışmanı olarak göreve başlayan Özkan Metin, 1 Haziran 2021 tarihi itibariyle Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü unvanı ile yeni görevine atandı. 
 

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler