Üst düzey atama

Albaraka Kütür Sanat Yayıncılık A.Ş’de gerçekleşen üst düzey atamaya göre şirketin yeni Genel Müdürü Ahmet Faruk Çağlar oldu.

Üst düzey atama
Endüstrideara

Türkiye’nin ilk katılım bankası olma unvanına sahip olan Albaraka Türk, 30 yıldan fazladır faaliyet gösterdiği bu alanda yapılandırdığı yeni şirketi Albaraka Kültür Sanat Yayıncılık A.Ş bünyesinde 2019 Mayıs ayı itibariyle üst düzey atama gerçekleşti. Genel Müdürlük pozisyonuna alanının deneyimli ismi Ahmet Faruk Çağlar’ın getirildiği atama sonucunda Çağlar, tüm yönetimin idaresinden sorumlu olacak.

AHMET FARUK ÇAĞLAR KİMDİR?

Almanya’da bulunan Wiesbaden ve Darmstadt Üniversite’sinin Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ahmet Faruk Çağlar, Yüksek Lisans eğitimini ise Fransa’daki Paris XIII Üniversitesinde Psikoloji Bölümü özelinde tamamlamıştır. 2011 yılında ABD Syracuse’de dil eğitimi de alan Çağlar daha sonra Doktorasını İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde Felsefe Bölümü’nde bitirmiştir. Daha önce Almanya’da Sabah Ülkesi ve Perspektif Dergisi’nde Genel Yayın Yönetmenliği yapmış olan Çağlar, son olarak Albaraka Kültür Sanat Yayıncılık A.Ş’ye Genel Müdür olarak atanmıştır. 
 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 14:30
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını