banner1322
x

ULUSLARARASI İŞLENMİŞ BAKIR KONSEYİ YENİ ÜYESİ TÜRKİYE’DEN

Sarkuysan Genel Müdürü ve İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkan Yardımcısı olan Sevgür Arslanpay, İngiltere merkezli Uluslararası İşlenmiş Bakır Konseyi’nin yeni yönetim kurulu üyesi olarak belirlendi.

ULUSLARARASI İŞLENMİŞ BAKIR KONSEYİ YENİ ÜYESİ TÜRKİYE’DEN
Endüstri 40 Zirvesi

Sarkuysan Genel Müdürü ve İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkan Yardımcısı olan Sevgür Arslanpay, 25 ülkeden  toplam 150 üyesi ile küresel ölçekte en büyük sektörel organizasyonlarından birisi olan, dünyada bakır ve bakır alaşımları üreticilerini temsil eden ‘Uluslararası İşlenmiş Bakır Konseyi’ (IWCC-International Wrougt Copper Council) Yönetim Kurulu’na seçildi. 1991 senesinden beri Türkiye temsilciliğini Sarkuysan’ın yaptığı, bakır sektöründeki gelişmelere, istatistiki değerlendirmelere, projeksiyonlara ve sektördeki eğilimlere yön veren İngiltere merkezli olan konsey, global olarak bakır sektörünü temsil eden önde gelen referans bir kuruluş olarak biliniyor.

“ÜLKEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİM”

Yeni göreviyle ilgili olarak bir açıklama yapan Sevgür Arslanpay, “İşlenmiş bakırın kullanım oranı hem ülkemizde hem de dünyada her geçen gün artıyor. Yatırımcıların da günden güne artan talep gösterdiği bir emtia olup, küresel finans piyasaları açısından da kritik önem arz ediyor. Ülkemizi, bakır sektörünün bu önemli kuruluşunda en iyi şekilde temsil etmenin gayreti içerisinde olacağım.” Şeklinde konuştu.
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını