ÜLKER’DE ÖNEMLİ ATAMA

Türkiye’nin gıda devlerinden olan Ülker Bisküvi’de önemli bir görev değişimi meydana geldi. Kamu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre Ülker Bisküvi’de CFO görevine 3 Ocak 2022 tarihinden geçerli olmak üzere Fulya Banu Sürücü atandı.

ÜLKER’DE ÖNEMLİ ATAMA
Enerji Zirvesi

Ülker Bisküvi’de son 5,5 senedir CFO olarak görev yapan Cenker Uçan ise 3 Ocak 2022 tarihinden itibaren, Yıldız Holding’e bağlı atıştırmalık şirketi olan pladis Global’in Finans Transformasyon Başkan Yardımcısı olarak grup içindeki çalışmalarını sürdürecek.

Bu önemli görev değişimiyle ilgili olarak görüş bildiren Ülker CEO’su Mete Buyurgan: “Birçok uluslararası şirkette önemli roller üstlenmiş olan Fulya Banu Sürücü şirketimize finansal alanda liderlik edecek. Kendisinin sahip olduğu deneyimin şirketimize büyük güç katacağına inanıyorum. Fulya Banu Sürücü’ye aramıza hoş geldin diyor, yeni görevinde başarılar diliyorum. 

Yine bu vesileyle, son 5,5 yıldır bünyemizde CFO olarak görev yapan Cenker Uçan’a da bugüne kadar Ülker Bisküvi’nin başarı yolculuğundaki katkıları için çok teşekkür ediyor ve yeni görevinde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Fulya Banu Sürücü üniversite eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde 1997 senesinde yapmasının ardından, University of Wisconsin – Milwaukee’de Finans odaklı MBA programında yüksek lisans yaptı. Sürücü, profesyonel iş hayatına 1999 senesinde Coca-Cola İçecek Türkiye’de Finans Uzmanı olarak adım attıktan sonra, 2001 senesinde Manpower ve U.S. Bank bünyesinde Uluslararası Finans Uzmanı, MillerCoors şirketinde ise 2003 senesine kadar Finansal Analist olarak görev yaptı. Fulya Banu Sürücü, 2003 senesinde PepsiCo Türkiye’ye Finansal Planlama Uzmanı olarak katılmasının ardından, sırasıyla Finansal Planlama Şefi, Ticari Fonksiyonlar Finansal Planlama Müdürü, Türkiye Finansal Planlama Müdürü, Türkiye Finans Kontrolörü görevinde, Türkiye Finansal Kontrol Departmanı Lideri olarak 12 sene boyunca görev yaptı. 2015 senesinde General Electric bünyesine EAGM Bölge (Doğu ve Afrika Gelişen Pazarlar) Finansal Kontrolörü olarak katılan Fulya Banu Sürücü, 2018 senesine kadar EMEA Bölgesi Lojistik İş Birimi CFO’su olarak çalıştı.

Borusan’da 2018 senesinde CFO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak başarıyla görev yapan Fulya Banu Sürücü, Ülker Bisküvi’ye katılmadan önce, EnerjiSA Üretim’de CFO olarak çalışıyordu.
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını