banner1339
x

Ülker Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Tütüncü’nün iş gündemi…

2018 Yılında Da Çift Haneli Büyüme Rakamları İle Devam Edeceğiz

Ülker Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Tütüncü’nün iş gündemi…
Robot Zirvesi

Ülker, 2017 yılında satışlarını yüzde 14,7 artırarak 4,8 milyar TL'ye yükseltti. Ülker CEO'su Tütüncü, "5 senedir süren büyümede en yüksek rakama ulaştık. Ülker Bisküvi olarak, sürdürülebilir karlı büyüme potansiyelinin, 2018 yılında da çift haneli büyüme rakamları ile devam edeceğine eminim. " dedi.

Geçen yıl satışlarını yüzde 14,7 artırarak 4,8 milyar TL'ye, net dönem karını yüzde 51,6 yükselterek 431 milyon TL'ye çıkaran Ülker, böylece tarihinin en yüksek ciro ve net karını gerçekleştirdi.

Ülker, 2017 yıl sonu itibarıyla Faiz Amortisman Vergi Öncesi Karını (FAVÖK) ise yüzde 22 artışla 701,4 milyon TL’ye ulaştırarak yüzde 14,6'lık bir marjla yeni bir rekora imza attı.

Ülker Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Tütüncü, şirketin 2017 yılında da hem Türkiye hem de yurt dışı operasyonlarında istikrarlı bir şekilde 5 senedir süren büyümesinde en yüksek rakama ulaştığını ifade etti. Geçen yıl Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya bölgesinde büyüme stratejileri çerçevesinde, Kazakistan Hamle fabrikası ve United Biscuits ürünlerinin Suudi Arabistan, Orta Doğu ve Kuzey Afrika dağıtım-üretim haklarına sahip UI Mena B.V. şirketinin yüzde 100 hissesini satın aldıklarını hatırlatan Tütüncü, böylece Ülker'in Orta Doğu ve Kuzey Afrika pazarındaki konumunu güçlendirme, operasyonlarının konsolidasyonu, pazar paylarının artışı ve bölgede Ülker olarak yerel bir üretim üssü olma hedefi için önemli bir adımı tamamladıklarını dile getirdi.
Mehmet Tütüncü, Ülker'in Türkiye bünyesindeki inovasyon merkezlerini kullanarak, yüksek teknolojiye sahip üretim merkezlerindeki verimli üretim teknikleri ile rekabet güçlerini, satış ve karlılıklarını artırdıklarını bildirdi.

"Tüm bunlar Ülker için yarım milyar dolarlık bir ihracat potansiyeli, Türkiye'den global ölçekte dağıtım, satış ve yeni inovasyonlar demek" ifadelerini kullanan Tütüncü, Türkiye'de organize perakende kanallarıyla stratejik iş birlikleri geliştirirken, tüketicilerine, distribütörlerine ürünleriyle değer katmaya devam ettiklerini belirtti. 

Tütüncü, "Ülker Bisküvi olarak, sürdürülebilir karlı büyüme potansiyelinin, 2018 yılında da çift haneli büyüme rakamları ile devam edeceğine eminim. Ülker Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya'da, global, bölgesel ve yerel markaları, fabrikaları ve kendi satış teşkilatı ile birçok ülkede pazar lideri ve önemli bir oyuncu olmayı sürdürecek" değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını