Ülker Bisküvi'nin yeni CEO'su Mete Buyurgan oldu

Ülker Bisküvi'nin üst yöneticilik (CEO) görevine Mete Buyurgan getirildi.

Ülker Bisküvi'nin yeni CEO'su Mete Buyurgan oldu
Robot Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Ülker Bisküvi'nin üst yöneticilik (CEO) görevine Mete Buyurgan getirildi.

Konuyla ilgili olarak Yıldız Holding tarafından yapılan açıklamaya göre, holdingde 2013 senesinde gıda grubu başkanı olarak çalışmaya başlayan Buyurgan, 2016-2018' yılları arasında pladis Türkiye Başkanlığı görevini icra etti. 2018 senesinde ise pladis Türkiye, Orta Asya, Romanya ve Balkanlar Bölgesi Başkanı olan Buyurgan, bu görevinin yanı sıra Ülker Bisküvi CEO'luğunu da yürütecek.

Yıldız Holding CEO'su Mehmet Tütüncü, Ülker Bisküvi CEO'luk görevini Mete Buyurgan'a bırakırken, Ülker Bisküvi Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı ise sürdürecek.

Açıklamada görüşlerine başvurulan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, Buyurgan'ın 2013 senesinden beri Yıldız Holding bünyesinde pek çok başarılı işe imza attığını dile getirerek, şşöyle konuştu:

"Mete Buyurgan, holding bünyesindeki sakız ve şekerleme kategorilerinde önemli rol üstlenirken, markaların güçlendirilmesine, unlu mamuller ve çikolata kategorileri başta olmak üzere Ülker'in Türkiye pazarındaki tartışmasız liderliğine öncülük etti. Hızlı tüketim sektöründeki 26 yıllık tecrübesi Ülker Bisküvi, hatta sektörümüz için ufuk açıcı olacaktır. Kendisinin yeni görevinde başarılı olacağına inancımız tam."

Ülker Bisküvi'nin CEO'su olarak görev almaktan ötürü büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Mete Buyurgan da "Bir bisküvi çeşidiyle çıkılan yolculukta bugün yüzlerce ürünümüz, 10 fabrikamızdaki üretimimiz, yatırımlarımız, istihdamımız ve ihracatımızla Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlıyoruz. İnovasyona odaklanarak, sürdürülebilir ve karlı büyümeye hız kesmeden devam edeceğiz."şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 11:59
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını