banner1322
x

TÜSİAD’a yeni Yönetim Kurulu Başkanı…

TÜSİAD, 49. Genel Kurul Toplantısı’nda yeni yönetim kurulu kadrosunu belirledi. Yeni Yönetim Kurulu Başkanı’nın da seçildiği toplantıda teknoloji vurgusu yapıldı.

TÜSİAD’a yeni Yönetim Kurulu Başkanı…
Endüstrideara

TÜSİAD, 20 Şubat 2019’da gerçekleştirdiği 49. Genel Kurul Toplantısı’nda yeni yönetim kurulunu belirledi. Yönetim Kurulu Başkanı olarak Simone KASLOWSKİ'nin seçildiği toplantıda ayrıca Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı, Denetleme Kurulu ve son olarak da Haysiyet Divanı seçimleri gerçekleşti.

TÜSİAD’ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Simone Kaslowski, seçimin ardından yaptığı konuşmaya, Türkiye’nin tarihindeki kadim medeniyetlerin iç içe geçmiş bir mirasa sahip olduğunu vurgulayarak başladı. Günümüzde, bilinen tüm ezberlerin bir bir bozulduğuna anlatan Kaslowski, bu değişim sürecinde yenilikleri kendi kültürleri ile iyi bir şekilde yorumlayabilen ülkelerin geleceğe doğru emin adımlar ile yürüdüğüne dikkat çekti. Türkiye’nin zengin kültür mirası sayesinde bu yenilikleri geliştirerek potansiyelini ortaya koyabileceğini belirten Kaslowski, Türkiye için bilimin ve bilginin yolunu tutmanın TÜSİAD olarak global çıkarları arasında temeli oluşturduğunu da dile getirdi. Tarihin, toplumlar için bilimin ışığından uzaklaşmanın ne gibi felaketlere sebep olabileceğini açıkça ortaya koyduğunu söyleyen Kaslowski, TÜSİAD’ın tüm üyeleri olarak bilgi birikimi ve tecrübelerini, günümüzde var olmak adına bir beyan teşkil edecek Türkiye’nin bilimin ışığında yazacağı yeni hikayelerin gerçekleşebilmeleri adına seferber olacaklarının altını çizdi.

ÇAĞIN DEĞERİ: İNOVASYON

Kaslowski, TÜSİAD’ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçilmesinin ardından yaptığı konuşmada yeniliğin ve teknolojinin de önemine vurgu yaptı. Yaşanılan çağda çağın değerlerinin inovasyon ve dijital dönüşüm olduğunu vurgulayan Kaslowski, katma değerli fikir ve bu fikirleri üreten beyinlerin, kendilerini özgür hissedecekleri alanlara yöneldiğine de dikkat çekti. Kaslowski son olarak, Türkiye’nin teknolojik atılım, sosyal kalkınma ve demokratikleşme hedeflerini tamamladığında bu beyinlerin özgür alan olarak  Türkiye’den başka bir yer seçmeyeceğini, ülkelerinde kalacağını da sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 09:24
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını