banner1339
x

TÜRKPATENT Başkanı Habip Asan, tekrar TOSC başkanı oldu

ANKARA (AA) - Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) Başkanı Habip Asan, Avrupa Patent Organizasyonu (EPO) idari konsey organlarından Teknik ve Operasyonel Destek Komitesi (TOSC) başkanlığına ikinci kez seçildi.TÜRKPATENT'ten yapılan açıklamaya...

TÜRKPATENT Başkanı Habip Asan, tekrar TOSC başkanı oldu
Robot Zirvesi

ANKARA (AA) - Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) Başkanı olan Habip Asan, Avrupa Patent Organizasyonu (EPO) idari konsey organlarından olan Teknik ve Operasyonel Destek Komitesi (TOSC) başkanlığına ikinci defa seçildi.

TÜRKPATENT tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, 161. İdari Konsey Toplantısı Almanya'nın Münih şehrinde gereçkleştirildi.

Toplantıda ayrıca Avrupa Patent Organizasyonu Teknik ve Operasyonel Destek Komitesi Başkanlığı seçimleri de yapıldı. Asan, oylamada yer alan toplam 38 ülkeden 30'unun oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi.

Asan, 3 sene boyunca sürecek olan görevini, İdari Konsey Yönetim Kurulu Üyeliği ile beraber yürütecek.

TOSC, Avrupa Patent Ofisi bünyesinde gerçekleştirilen işlemlere ilişkin tüm teknik altyapının sağlanmasını ve yönetimini üstleniyor. Üye ülkelerin patent ofislerinin yanı sıra diğer uluslararası patent ofisleriyle iş birliği çalışmalarını organize eden komite, ayrıca patent süreçlerinin kalitesine yönelik teknik proje ve destek sunuyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 15:46
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını