TÜRKONFED YÖNETİM KURULU BAŞKANI SÜLEYMAN SÖNMEZ OLDU

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı, 2015 senesinden bu yana Yürütme Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde yer alan Süleyman Sönmez oldu.

TÜRKONFED YÖNETİM KURULU BAŞKANI SÜLEYMAN SÖNMEZ OLDU
Enerji Zirvesi

TÜRKONFED tarafından yapılan açıklamaya göre, çatısı altında 30 federasyon ve 286 dernek üzerinden 50 binden fazla şirketin yer aldığı bağımsız iş dünyası örgütü TÜRKONFED'de başkanlık değişimi yaşandı.

2018 senesinde göreve gelen ve geçen sene ikinci defa başkanlığa seçilen Orhan Turan'ın TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı seçilmesi sebebiyle görevini bırakmasının ardından aylık olağan toplantıda bir araya gelen TÜRKONFED Yönetim Kurulu, başkanlık görevine oy birliğiyle Süleyman Sönmez'i seçti.

Sönmez, TÜRKONFED'de uzun senelerdir görev yapıyor. 2015-2018'de TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yapan Sönmez, 26 bölgesel federasyonun kurulmasını sağladı. Sönmez, 2018-2021'de TÜRKONFED Yürütme Kurulu Üyesi olarak Başkan Yardımcısı sıfatıyla çalışmalarını gerçekleştirdikten sonra geçen sene tekrardan Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. (AA)
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını