TÜRKİYE LİMAN İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ’NİN YENİ BAŞKANI AYDIN ERDEMİR OLDU

Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Aydın Erdemir seçildi.

TÜRKİYE LİMAN İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ’NİN YENİ BAŞKANI AYDIN ERDEMİR OLDU
Endüstrideara

Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM)  tarafından yapılan açıklamaya göre, TÜRKLİM'in 24. Genel Kurul Toplantısı Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapıldı. Deniz Ticaret Odası Başkanı olan Tamer Kıran, üye şirket yöneticileri ve sektörün önemli isimlerinin katıldığı toplantıda 3 senelik görev süresi sona eren Hakan Genç, başkanlığı Aydın Erdemir’e devretti.

Toplantıda sektördeki erkek egemen algısını bozan bir bulaşmaya da damgasını vurdu. Terminal çekici operatöründen operasyon saha elemanına kadar limancılık sektörünün farklı alanlarında çalışan 9 kadın liman işçisi de toplantıda yer aldı.

Açıklamada görüşlerine başvurulan Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran, Hakan Genç yönetimindeki TÜRKLİM ile 3 sene boyunca iş birliği içinde çalıştıklarını söyledi.

Liman işletmeleri sektörünün çatı kuruluşu olan TÜRKLİM ile birlikte denizciliğin kangren olan sorunlarına beraber çözümler ürettiklerini, tek ses olduklarını ve birlikte duruş sergilediklerini belirten Kıran, "Sektörümüzü ileriye taşımak için el birliğiyle çaba gösterdik. 10 bine yakın üyesi olan odamız, TÜRKLİM ile yine birlikte çalışmaya devam edecektir." şeklinde konuştu.

TÜRKLİM Yönetim Kurulu Başkanı olan Aydın Erdemir de yeni yönetim döneminde Deniz Ticaret Odası ile iş birliği içinde çalışacaklarını ve sektörün sorunlarına birlikte çözüm arayacaklarını belirtti.

TÜRKLİM olarak sektör raporları hazırlamayı sürdüreceklerinin altını çizen Erdemir, "Zaman; 2050 yılını şimdiden tahlil etme zamanıdır. Bu amaçla danışmanlarımızla birlikte 2022 yılından başlayarak 'Vizyon 2050' raporlarımızı hazırlamaya; sektörümüzle buluşturmaya devam edeceğiz. Türkiye, gelişen, büyüyen ve dinamik bir ülke. Bu da önümüzdeki yıllarda yeni limanlar demek, mevcut limanların büyümesi demek." şeklinde konuştu. (AA)
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını