banner1322
x

Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan’ın iş gündemi…

Erdoğan, Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın kuruluşuna izin verilmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan’ın iş gündemi…
Endüstrideara

Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan, Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın kuruluşuna izin verilmesiyle ilgili açıklama yaptı. Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın inşaat malzemeleri sanayisini özellikle finansal açıdan güçlendireceğini ve dolayısıyla büyümesine katkı sağlayacağını açıklayan Erdoğan, bu bankanın inşaat malzemeleri sektöründeki sanayicilerin büyümesi yönünde bir vizyon ile hareket edeceğine inandığını belirtti.

Türkiye Emlak Katılım Bankası A.Ş., BDDK’nın (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) yaptığı incelemeler sonucunda onayını aldı. Faaliyet izni 27 Şubat 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Türkiye Emlak Katılım Bankası A.Ş ile ilgili açıklama yapan Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, bankanın faaliyet amaçlarının temelinde Türkiye inşaat malzemeleri sektörünün büyüyüp gelişmesine katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Gelişen Teknoloji ile birlikte hayatımıza giren Endüstri 4.0’ın bir getirisi de akıllı şehirler oldu. Akıllı şehirlerin her geçen gün önemini arttırdığına da değinen Erdoğan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiye’de üretilen inşaat malzemelerinin kalitesinin tüm dünya tarafından kabul edildiğini ve yurt dışında üretilen her bir malzemenin Türkiye’de üretilebildiğini belirtti. Bunun dışında yüksek teknoloji gerektiren inşaat malzemelerinin Türkiye’de yeni yeni üretilmeye başlandığını da vurgulayan Erdoğan, bu alanda çok ciddi bir fırsat yakalanabileceğini belirtti. Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın da konuya ilişkin sektöre büyük katkı sağlayacağını söyleyen Erdoğan, bu durumun dolaylı yoldan da olsa Türkiye ekonomisine getirileri olacağının da altını çizdi.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 13:42
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını