banner1065
x

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle’nin ihracat gündemi…

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, tarım ürünleri ihracatı yapan firmalara 200 milyon dolar ek finansman sağlayacak yeni uygulaması Mevsimsel Kredi Destek Programı’nı değerlendirdi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle’nin ihracat gündemi…
EndüstrideAra - Haber Detay

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, Türk Eximbank'ın tarım ürünleri ihracatçılarına yönelik başlattığı ‘Mevsimsel Kredi Destek Programı’ ile ilgili “Hükümetimizin verdiği bu destek; Türkiye’nin ihracat hamleleri açısından önemli bir adımdır. 71 bin temsilcisi TİM adına teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.


Gülle sözlerine “İhracatı yeni rekorlara taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Eximbank’ın sağladığı ilave finansman ile tarım ve gıda ürünleri ihracatımızı artıracağımıza inancımız tam. Küresel tarım ticaretindeki ağırlığımızın artması için çağın gereklerine uygun hamleleri gerçekleştirmek zorundayız. Atılacak her doğru adımla, ülke hedeflerimize ulaşılmak konusunda önemli bir mesafe kat edileceğini düşünüyoruz.” şeklinde devam etti.


Mevsimsel Kredi Destek Programı dahilinde Türk Eximbank, bu yılsonuna kadar pamuk, incir, üzüm, zeytin, fındık, kayısı ve diğer tarım ürünleri ihracatı yapan firmalara 200 milyon dolar ilave finansman sağlayacak. 
 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 19:09
YORUM EKLE

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler