banner1322
x

Türk-İş Başkanı Atalay için ITUC-AP'de görev

Türk-İş Genel Başkanı olan Ergün Atalay, Tokyo'da gerçekleştirilen Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu-Asya Pasifik Bölgesel Örgütünün 4. Bölgesel Konferansı'nda Bölgesel Genel Konsey ve Yönetim Kurulu asil üyeliğine getirildi.

Türk-İş Başkanı Atalay için ITUC-AP'de görev
Endüstri 40 Zirvesi

ANKARA (AA) - Türk-İş Genel Başkanı olan Ergün Atalay, Tokyo'da gerçekleştirilen Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu-Asya Pasifik Bölgesel Örgütünün (ITUC-AP) 4. Bölgesel Konferansı'nda Bölgesel Genel Konsey ve Yönetim Kurulu asil üyeliğine seçildi..

Türk-İş tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamaya göre, toplam 34 ülkedeki 59 ulusal konfederasyona üye 23 milyon işçiyi temsil eden ITUC-AP'nin 4. Bölgesel Konferansı, 7-9 Ekim tarihlerinde Tokyo'da yapıldı.

İşin geleceği, sendikal örgütlenme, mülteciler, sendikal hak ve özgürlükler, temel ILO sözleşmeleri, Asya Pasifik bölgesindeki ekonomik ve siyasi gelişmelerin gündeme geldiği konferansta, Türk-İş Genel Başkanı Atalay, ITUC-AP'nin en üst karar alma organı olan Bölgesel Genel Konsey ve Yönetim Kurulu asil üyeliğine getirildi.

Atalay, aynı zamanda ITUC-AP'nin Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütecek. Konferansta, ITUC-AP'nin Genel Başkanlığına Anthony Felix ve Genel Sekreterliğine de Shoya Yoshida'nın yeniden seçilmesi kararlaştırıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 15:41
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını