banner1322
x

TÜRK HENKEL’İN YENİ YÜRÜTME KURULU BAŞKANI GÜRAY YILDIZ, OLDU

Türk Henkel’de Yürütme Kurulu Başkanlığı görevine Güray Yıldız getirildi. Güray Yıldız, 1 Ocak 2018’den beri devam etmekte olduğu Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürlüğü görevinin dışında Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı olarak da çalışacak.

TÜRK HENKEL’İN YENİ YÜRÜTME KURULU BAŞKANI GÜRAY YILDIZ, OLDU
Endüstrideara

Güray Yıldız, yeni görevini 9.5 senedir bu görevde yer alan Hasan Alemdar’dan 1 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla devraldı. Hasan Alemdar ise şirketin Dubai Bölge Merkezi’nde Henkel Beauty Care Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam edecek.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitiren Güray Yıldız, 1997 senesinde FMCG (hızlı tüketim ürünleri) kariyerine başladı. 1999 yılında Henkel’e geçiş yaparak Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Zincir Mağaza Temsilcisi oldu. 1999 - 2006 seneleri arasında Türk Henkel’de Satış, Ticari Pazarlama ve Kategori Yönetimi Bölümlerinde yöneticilik yaptı. Daha sonra bir sene süre ile Viyana’da Henkel Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’nde Uluslararası Marka Yöneticiliği görevinde bulundu. 2008 - 2010 seneleri arasında Türkiye Geleneksel Kanal ve Saha Satış Yöneticisi pozisyonunda görev aldı. 2011’de ise Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Satış Direktörü oldu. 2014 senesinden itibaren Henkel Macaristan Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürlüğü görevini yürütmeye başlayan Yıldız, 2018 yılında Türk Henkel’de  Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Güray Yıldız, 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren kariyerine hem Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı hem de Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürü olarak devam edecek. Çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Güray Yıldız evli ve iki evlat sahibidir.
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını