TSPB ‘NİN YENİ GENEL SEKRETERİ OLDU

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) genel sekreterliğine Serdar Sürer atandı

TSPB ‘NİN YENİ GENEL SEKRETERİ OLDU
Endüstrideara

TSPB tarafından yapılan açıklamaya göre, “Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Yönetim Kurulu’nun 30 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirdiği toplantıda, İlkay Arıkan’ın emeklilik dolayısıyla görevinden ayrılması nedeniyle boşalan TSPB genel sekreterliğine, 1 Ekim 2021 tarihi itibariyle Serdar Sürer’in atanmasına karar verildi” 
 
TSPB Yönetim Kurulu Başkanı olan İbrahim Öztop, Serdar Sürer’i TSPB genel sekreterlik görevi için tebrik ederek, sermaye piyasaları alanında sahip olduğu bilgi ve tecrübeyle TSPB’nin hedeflerini gerçekleştirmesine önemli katkılar sunacağını ve sektörü ileriye taşıyacağını söyledi. İbrahim Öztop, “Sermaye piyasalarımızın yatırımcılara, şirketlere ve ülkemiz ekonomisine olan katma değerini artırmak için derinleşmesi ve sürdürülebilir büyümesini devam ettirmesi gerekiyor. İstanbul Finans merkezi hedefi paralelinde sektörümüzün arzuladığımız büyüklüklere ulaşması için Birlik olarak, gelecek dönemde de yol gösterici rolümüzü artırarak sürdüreceğiz. Bu vesile ile Serdar Sürer’e TSPB genel sekreterlik görevinde başarılar dileriz” şeklinde konuştu.  

SERDAR SÜRER HAKKINDA

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitiren Serdar Sürer, iş yaşamına 1996 yılında Ekinciler Yatırım Menkul Değerler’de adım attı. Aynı kurumda menkul kıymetler müdürü ve yatırım fonları müdürü olarak çalışan Sürer, 2000 senesinde başladığı Global Menkul Değerler şube müdürlüğü görevini 2002 senesine kadar sürdürdü. 2002 yılında ise Türkiye Halk Bankası A.Ş. hazine yönetiminde göreve başlayan Sürer, sırasıyla tahvil ve bono bölüm müdürlüğü ve ardından para ve sermaye piyasaları daire başkanlığı görevlerinde yer aldı. Sürer, Ekim 2017 – Haziran 2019 tarihleri arasında Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. genel müdürü olarak görev  aldı. Son olarak Temmuz 2019 – Ağustos 2021 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş.’de hazine yönetimi ve uluslararası bankacılıktan sorumlu genel müdür yardımcılığı ve Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yönetim kurulu başkanlığı görevini yerine getirdi. Sürer, çeşitli dönemlerde TSPB

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını