TRENDYOL GRUP’UN BAŞKANI OLDU

Finans sektöründe yurtdışı ve yurtiçi çok sayıda üst düzey görev yapan Çağlayan Çetin, Trendyol Grup’a Başkan olarak atandı. Çetin, Grubun yeni yatırımlar, yatırımcı ilişkileri ve büyüme stratejisinden sorumlu olacak.

TRENDYOL GRUP’UN BAŞKANI OLDU
Robot Zirvesi

Trendyol Grup, liderlik ekibini yeni katılımlarla sağlamlaştırıyor. Finans sektöründe yurtdışı ve yurtiçinde çok sayıda üst düzey görevi yerine getiren Çağlayan Çetin, Trendyol Grup’a Başkan olarak atandı. Londra merkezli ilk Türk yatırım bankası olan Dome Group’un kurucu ortağı Çağlayan Çetin, geçmişte de Goldman Sachs Türkiye Başkanlığı ve Deutsche Bank Avrupa Eşbaşkanlığı görevlerinde bulunmuştu.   Trendyol Grup’taki yeni görevine 10 Şubat tarihiyle başlayacak olan Çetin, Grubun yeni yatırımlar, yatırımcı ilişkileri ve büyüme stratejisinden sorumlu olacak.
    
Trendyol’un Kurucusu ve CEO’su olan Demet Mutlu konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, “Trendyol Grup olarak, uzun vadeli hedeflerimiz doğrultusunda liderlik ekibimizi de güçlendiriyoruz. Çağlayan Çetin’in aramıza katılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Çetin, deneyimleri ve vizyonuyla Grubun yurtiçi ve yurtdışındaki stratejik büyümesini destekleyecektir” şeklinde konuştu. 
 
Çağlayan Çetin de yeni göreviyle ilgi olarak “Trendyol Grup, 19,3 milyon aktif müşterisi ve ekonomimize yaptığı 1,1 milyon kişilik istihdam katkısıyla Türkiye’nin teknoloji alanında en büyük başarı hikayelerindendir. Sayıları 100 bini aşan işletme ve 1,1 milyon bireysel satıcımız ile birlikte hedefimiz ülkemize yaptığımız pozitif etkiyi artırmak ve Trendyol’u Avrupa pazarının lider e-ticaret platformlarından biri haline getirmektir. Trendyol Grup’un orta ve uzun vadeli büyümesine katkı sağlayacak olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum” şeklinde bir açıklama yaptı.
 

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler