Toyota'ya yeni COO

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.’deki yeni yapılanma ile beraber Chief Operations Officer (COO) görevine İsmail Ergun atandı.

Toyota'ya yeni COO
Endüstri 40 Zirvesi

İdmail Ergun, Toyota bünyesindeki yeni göreviyle beraber; Pazarlama, Satış, Satış Sonrası Hizmetler ve Bayi Yönetimi Operasyonlarının idari, performans ve iş yönetimi kapsamındaki tüm operasyonlarından sorumlu olacak. İsmail Ergun ayrıca Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğini de sürdürecek.

Pazarlama, satış, satış sonrası ve bayi yönetimi alanında 30 seneyi aşkın deneyime sahip olan İsmail Ergun, otomotiv sektöründeki kariyerine 1988 senesinde Üretim Planlama ve Kontrol Mühendisi olarak başladı. 1990 senesinden itibaren Satış Sonrası Bölge Müdürü olarak iş yaşamına Toyota’da sürdüren Ergun, yaklaşık 8 sene süresince bu alandaki görevine devam etti. Toyota bünyesinde; Müşteri İlişkileri, Pazarlama, CRM gibi farklı bölümlerin yönetiminde de aktif rol alan Ergun, 2008'de “Bayi Yönetimi Direktörü” olarak atandı ve bugüne kadar tüm bayi operasyonlarının yönetimini yürüttü.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.’deki yeni organizasyonel yapılanma ve atama ile beraber; COO görevini üstlenen İsmail Ergun, Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Marmara Üniversitesi’nde MIS (Management Information Systems - Yönetim Bilişim Sistemleri) Master programını da tamamlayan Ergun, evli ve bir kız çocuk babasıdır.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını