banner1322
x

Tosyalı Holding’in YKB Fuat Tosyalı’nın iş gündemi...

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Etiyopya’da çelik fabrikası kurmayı planladıklarını, bu yıl başlayacakları 4’üncü etap yatırımlarıyla birlikte Afrika’nın diğer bölgeleri için de ciddi bir ihracatçı konumuna geçeceklerini belirtti.

Tosyalı Holding’in YKB Fuat Tosyalı’nın iş gündemi...
Robot Zirvesi

Fuat Tosyalı, Etiyopya yatırımıyla birlikte Tosyalı’nın Afrika’daki en güçlü demir-çelik ihracatçılarından biri olacağını şu ifadelerle açıkladı: “Etiyopya’da planladığımız bu yatırımla, ülkedeki çelik üretiminin ithalatını ikame etmeyi, yatırım ilerledikçe üretimin bir kısmının da Afrika bölgesine ihraç edileceğini söyleyebilirim. Burada önceliğimiz çelik ve inşaat demiri olacak. Etiyopya’da daha öncesinde demir üretimi için ithal ettiği hammadde konusunda da planlarımız var. İlerleyen zamanda buna yönelik de yatırım yapacağız. Cezayir’de olduğu gibi, burada da madenden ve cevherden demir-çelik üretimine ağırlık verebiliriz.”

Cezayir’deki yeni fazlarla birlikte otomotiv, beyaz eşya ve boru endüstrisinin ihtiyaç duyduğu katma değerli üretimi de gerçekleştirmeyi planlayan Tosyalı, Cezayir'in petrokimyadan bu yana en büyük sanayi yatırımı unvanına sahip Algerie için şu ana kadar 2 milyar 250 milyon doları aşan bir yatırım yapıldığını, yatırımın 3’üncü fazının 2018’de devreye gireceğini, 4’üncü faz için de çalışmalara başlandığını belirtti. Bu faz, 2’şer milyar dolarlık iki ayrı modülden oluşacak. Böylece holdingin sadece Cezayir’e yatırımlarının toplamı 6 milyar doları aşacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 11:29
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını