TOBB Türkiye Orman Ürünleri Meclisi’nin Yeni Başkanı Haluk Yıldız

TOBB Türkiye Orman Ürünleri Meclisi’nde gerçekleştirilen divan seçimi neticesinde, ağaç ve orman ürünleri sektörünün tecrübeli ismi olan Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, oy birliğiyle meclisin yeni başkanı olarak seçildi.

TOBB Türkiye Orman Ürünleri Meclisi’nin Yeni Başkanı Haluk Yıldız
Enerji Zirvesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) çatısı altında faaliyette bulunan Türkiye Orman Ürünleri Meclisi, sektördeki güncel konuları görüşmek ve meclis divanını seçmek amacıyla 21 Mayıs Perşembe günü video konferans aracılığıyla buluştu. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürü olan Bekir Karacabey’in katılımıyla düzenlenen toplantıda, sektörün güncel sorunları ve beklentileri dile getirilerek, çözüm önerileri üzerine istişareler gerçekleştirildi. Toplantının ardından yapılan divan seçiminde, Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız oy birliğiyle TOBB Türkiye Orman Ürünleri Meclisi’nin yeni başkanı oldu. Gentaş Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kahraman ise Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

Seçimden sonra yapmış olduğu konuşmada, kendilerini bu göreve layık gören meclis üyelerine teşekkürlerini ileten Başkan Haluk Yıldız şöyle devam etti: “Sektörümüz için elbirliğiyle çalışmaya ve birlikte değer üretmeye gayret edeceğiz. Ülkemiz, son 20 yılda yapılan yatırımlarla orman ürünleri sektöründe global bir rekabet gücü elde etti. Önümüzdeki dönemde, yenilenebilir hammaddeye dayanan yerli ve milli üretimimizle Türk ekonomisindeki payımızı artırmaya ve sektörümüzün ihtiyaçlarını kamu kurumları nezdinde en iyi şekilde anlatmaya odaklanacağız.”

TOBB Türkiye Orman Ürünleri Meclisi, yeni dönem çalışma yöntemini belirlemek ve gündemini oluşturmak maksadıyla önümüzdeki günlerde tekrardan bir araya gelecek.

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını