banner1322
x

THYSSENKRUPP ASANSÖR’E YENİ CEO

thyssenkrupp Asansör üst yönetimde bayrak değişimi meydana geldi. Firmanın yeni CEO’su yapı sektörünün deneyimli ismi Artuğ Özeren oldu.

THYSSENKRUPP ASANSÖR’E YENİ CEO
Endüstrideara

Dünyada her gün milyonlarca kişinin konforlu yolculuk yapmasına imkan sağlayan thyssenkrupp Elevator’ın satışının tamamlanmasıyla beraber şirket tarihinde yeni bir sayfa açıldı. Uluslararası yatırım şirketleri Advent ve Cinven’in firmanın satışını tamamlamasının ardından Artuğ Özeren thyssenkrupp Asansör’ün yeni CEO’su olarak belirlendi.

Yapı sektörünün tecrübeli ismi

Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitiren Özeren, Leeds Üniversitesi’nde Satış ve Pazarlama alanında MBA yaptı. İş yaşamına 1995 senesinde tıp sektöründe mühendis olarak başlayan Özeren, 1998 ila 2004 seneleri arasında Sabancı Holding bünyesindeki Brisa’da Pazarlama Uzmanı olarak çalıştı. 2004 ila 2007 seneleri arasında Legrand’da Marka Müdürü olarak inşaat sektörüne adım atan Özeren, 2008 ila 2010 seneleri arasında inşaat malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren Schiedel Chimney Systems’da Genel Müdür görevini icra etti. 2010 senesinden günümüze değin Roto Frank’ta Genel Müdür olarak Yakın Doğu Bölgesi’nde yönetici rolleri de üstlenen Özeren, özellikle stratejik satış, büyüme ve değişim yönetimi konusundaki tecrübesiyle thyssenkrupp Asansör’ün yeni döneminde şirketin büyümesi ve geliştirilmesinden sorumlu kişi olacak. 
 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 12:36
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını