banner1322
x

TELEPERFORMANCE’TA SATIŞ VE PAZARLAMAYA TECRÜBELİ LİDER

Telekomünikasyon ve IT sektöründe 20 seneyi aşkın B2B satış ve pazarlama tecrübesine sahip olan Sezin Mızraklı Avalin, Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak Teleperformance Türkiye liderlik ekibine katıldı.

TELEPERFORMANCE’TA SATIŞ VE PAZARLAMAYA TECRÜBELİ LİDER
Robot Zirvesi

Telekomünikasyon ve IT sektörünün tecrübeli ismi Sezin Mızraklı Avalin, Teleperformance Türkiye’nin Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı oldu. 20 seneyi aşkın süredir Turkcell, Türk Telekom, Microsoft ve Gartner’da yüzlerce kişiden oluşan ekiplere önderlik yapan deneyimli yönetici bundan böyle tüm bilgi deneyimlerini Teleperformance Türkiye’yi daha da ileriye taşımak için harcayacak.
Bütünleşik dış kaynak iş hizmetleri servis sağlayıcıları arasında dünya lideri olan Teleperformance, son 3 senede cirosunu 3’e katlayarak hızlı büyümesini devam ettirirken 2021 yılana da iddialı hedeflerle girdiğini duyurmuştu. Teleperformance Türkiye, 6 bin 500’den fazlaçalışanıyla 16 pazarda bulunan 100’den fazla markaya 11 farklı dilde hizmet veriyor. Sezin Mızraklı Avalin, şirketin başarılı performansına Türkiye’nin en önemli telekomünikasyon ve IT şirketlerinde edindiği iş geliştirme, satış ve pazarlama tecrübesiyle çok önemli bir katkı sunacak. Mızraklı Avalin, Teleperformance Gelişen Pazarlardan Sorumlu İş Geliştirme Başkanı Tolga Uçbağlar’ın sorumluluk alanının genişlemesi ile Uçbağlar’ın Türkiye’deki satış ve pazarlama sorumluluklarını üstlenmiş oldu.

SEZİN MIZRAKLI HAKKINDA

Teleperformance Türkiye üst yönetimine Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Sezin Mızraklı Avalin, 2000 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdi ve MIT (Massachusetts Institute of Technology)’de Liderlik Gelişim Programını tamamladı. Üniversite eğitimi sırasında ABN Amro Leasing’de satış kadrosunda görev aldı. 2000-2008 seneleri arasında Turkcell'de Stratejik Müşteriler segmentinde Kurumsal Satış Müdürlüğü görevinde yer aldı. 2008 senesinde Turkcell’de Sadakat, Müşteri Bağlılığı ve Kurumsal Etkinlik Yönetiminden Sorumlu Kurumsal Pazarlama ekibinin başına geçti. 2013-2015 seneleri arasında İş Ortaklığı ve Kurumsal Ürünler Yönetiminden Sorumlu Pazarlama Direktörü ve 2015 senesi başından itibaren Büyük Müşterilerden Sorumlu Satış Direktörü olarak Turkcell bünyesinde görev yaptı.
2016 senesinde Kurumsal Segment Pazarlama Direktörü olarak Türk Telekom’a transfer olan Sezin Mızraklı Avalin, 2017-2019 seneleri arasında Microsoft'ta Satış Direktörü, 2019 senesinden itibaren de Amerikan Araştırma ve Danışmanlık şirketi Gartner’da, İş Geliştirme ve Satış Direktörü olarak görevine devam ediyordu. Hobileri fotoğrafçılık, dekorasyon, kayak ve rüzgâr sörfü yapmak olan Mızraklı Avalin, evli ve bir erkek evlat sahibidir. 
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını