banner1322
x

TEKNOSA’NIN YENİ GENEL MÜDÜRÜ OLDU

Sabancı Holding iştiraklerinden olan Teknosa’nın Genel Müdürlüğü görevine Sitare Sezgin getirildi. Sabancı Topluluğu bünyesinde çeşitli pozisyonlarda üst düzey sorumluluklar da üstlenen Sezgin, Teknosa’nın ilk kadın Genel Müdürü unvanına sahip oldu

TEKNOSA’NIN YENİ GENEL MÜDÜRÜ OLDU
Endüstrideara

“Herkes için Teknoloji” sloganıyla 21 senedir sektöründe öncü adımlar atan Teknosa’da yaşanan üst düzey atama ile Genel Müdürlük görevine Sitare Sezgin getirildi. 1 Eylül itibarıyla yeni görevine adım atan Sezgin, Sabancı Topluluğu bünyesinde farklı pozisyonlarda üst düzey sorumluluklar da üstlenen tecrübeli bir isim. 

Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Timur, atamayla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, “Sabancı Topluluğu bünyesinde önemli sorumluluklar üstlenen ve özellikle elektronik perakendeciliği, perakendecilik, hizmet ve yeni nesil ödeme sistemlerini de kapsayan finansal hizmetler sektörlerindeki deneyimleri ile Sitare Sezgin’in Genel Müdür olarak atanmasından büyük memnuniyet duyuyorum. Kendisinin bu güçlü deneyim ile Teknosa’nın vizyonu ve yol planında çok önemli katkıları olacağına ve şirketimizin önündeki fırsatları büyük başarılara dönüştüreceğine yürekten inanıyorum. Stratejik yol haritamızda yer alan uçtan uça en iyi müşteri deneyimi, dijitalleşme ve veri analitiği, sürdürülebilirlik ve çalışanlarla birlikte işin geleceğine uyum konularıyla ilgili yatırımlarımız, bundan sonra Sitare Sezgin’in liderliğinde tüm paydaşlarımız için değere dönüşmeye devam edecek” şeklinde konuştu.

SİTARE SEZGİN KİMDİR? 

İzmir Amerikan Koleji’nin ardından 1997 senesinde Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitiren ve yüksek lisans eğitimini Manchester Üniversitesi’nde finans ağırlıklı tamamlayan Sezgin, iş hayatına 1999 senesinde Bain&Company şirketinde adım attı. 2001-2004 seneleri arasında The Boston Consulting Group’ta Kıdemli Danışman olarak görev alan Sitare Sezgin, 2004 senesinde Sabancı Topluluğu’na katıldı. Sezgin, 2004-2009 seneleri arasında Sabancı Holding Perakende Grup Başkanlığı’nda Strateji ve İş Geliştirme Müdürü, 2010-2011 seneleri arasında Akbank'ta Yeni Ürün ve Kanal Geliştirme biriminde Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. Ağustos 2011-2018 seneleri arasında Boyner Grup’a bağlı Back-Up ve Bofis Turizm şirketlerinin Genel Müdürlüğü görevini icra eden Sezgin, Mart 2016-2018 seneleri arasında Carrefoursa ve Avivasa’da Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev aldı. Sitare Sezgin, Şubat 2018 tarihinden beri Akbank iştiraki olan AkÖde şirketinin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev icra ediyordu. 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını