Tekfen Holding’de bayrak devri yaşandı

Olağan Genel Kurul Toplantı’sı tamamlanan Tekfen Holding’in yeni yönetim kurulu belirlendi. Yapılan seçimde Grup Şirketler Başkanı Osman Birgili Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak belirlendi.

Tekfen Holding’de bayrak devri yaşandı
Endüstri 40 Zirvesi

Tekfen Holding’in 2019 Olağan Genel Kurul Toplantısı tamamlandı. Yeni yönetim kurulunun belirlendiği toplantıda Grup Şirketler Başkanı Osman Birgili Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak belirlendi. Tekfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Oklap ise Grup Şirketler Başkanı seçildi.

Toplantıda konuşma yapan Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, holdinglerinin 63 senedir faaliyet gösterdiği her alanda başarılı olduğunun altını çizdi. Gerçekleştirdikleri her proje ile örnek işlere imza attıklarını belirten Gigin, Tekfen Holding’in dinamik, çok yönlü ve tecrübeli yönetim kadrosu ile gelecek dönem hedeflerine emin adımlarla ilerleyeceğini de sözlerine ekledi. 
Yirmi bin çalışanı ile uluslararası sanayi ve alt yapı müteahhitliği, tarımsal sanayi ve üretimi, gayrimenkul geliştirme ve terminal işletmeciliği alanlarının her birinde 63 senedir aralıksız faaliyet gösteren Tekfen Holding’in 1978’den itibaren Tekfen Grup Şirketleri’nde çeşitli görevler üstlenmiş, 2013’ten beri ise Grup Şirketler Başkanlığı görevini yürütmüş olan Osman Birgili’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekilli olarak seçilmesi ile birlikte, Tekfen Grup Şirketler Başkanlığı görevine 1983’ten bu yana başta Tekfen İnşaat olmak üzere birçok farklı görevde çalışmış ve son olarak Tekfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüş olan Cahit Oklap geldi. Tekfen Grup Şirketler Başkanı olarak atanmasının ardından konuyla ilgili açıklama yapan Oklap, 36 senedir Türkiye’de ve yurtdışında bulunduğu görevlerde temsil ettiği Tekfen ailesini, bundan sonra Grup Şirketler Başkanı olarak temsil etmekten büyük onur duyduğunu belirtti. Tekfen’in kurum değerlerine sahip çıkacağının altını çizen Oklap, tecrübeli ekiplerinin yanı sıra genç arkadaşlarla birlikte geleceğe taşımak için de oldukça heyecanlı olduğunu sözlerine ekledi. 

CAHİT OKLAP KİMDİR?

1950 Geylan-Kosova (eski Yugoslavya) doğumlu olan Cahit Oklap, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezundur. Daha sonra yine ODTÜ’de Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimi alan Oklap, profesyonel çalışma hayatına PETKİM Aliağa Kompleksi’nin inşa sürecinde Planlama Mühendisi olarak başlamıştır. 1983 yılında Tekfen İnşaat bünyesine katılan Oklap, 1995 yılında Tekfen Holding'in Almanya'daki iştiraki olan HMB (Hallesche Mitteldeutsche Bau A.G)’nin Genel Müdürlüğü görevine atandı. Oklap halihazırda bu görevi devam ederken bir yandan da 2008 yılında Tekfen İnşaat’ın Kazakistan ve Almanya Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna getirildi. 2016’da Tekfen Holding Strateji, İş Geliştirme ve Yatırımlardan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atanan Oklap, daha sonra 2016-2019 tarihleri arasında Tekfen bünyesinde inşaat, mühendislik, imalat, gate inşaat, Azfen ve Toros Tarım şirketlerinin Yönetim Kurullarında üyelik, Başkan Vekilliği ve Başkanlık yapmış olup, HMB Genel Müdürlüğü görevini halen sürdürmekte olan Oklap, Mart 2019 itibarıyla Tekfen Grup Şirketler Başkanı oldu.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 18:29
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler