Tekfen Holding yönetiminde bayrak değişimi

Tekfen Holding Olağan Genel Kurul toplantısı sonrasında, yeni yönetim kurulu seçildi. Dr. M. Ercan Kumcu Yönetim Kurulu Başkanvekili görevine getirilirken, Cansen Başaran Symes ise bağımsız üye olarak kurulda yerini aldı.

Tekfen Holding yönetiminde bayrak değişimi
Enerji Zirvesi

Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Murat Gigin, konuyla ilgili olarak  “Yönetim Kurulumuz, tecrübesi ve birikimleriyle önümüzdeki dönemde de tüm grup şirketlerimizin vizyonunu belirleyecektir” şekilnde konuştu.

Mühendislik, endüstriyel ekipman imalatı, uluslararası sanayi ve alt yapı müteahhitliği, kimya ve tarımsal sanayi ile tarımsal üretim, gayrimenkul geliştirme ve terminal işletmeciliği alanlarında 64 senedir faaliyet gösteren, halka açık bir şirketler topluluğu olan Tekfen Holding’de, Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Toplantıda alınan kararlar neticesinde, 1995 senesinden beri Tekfen Holding ve çeşitli Tekfen Grup Şirketleri’nin yönetim kurullarında yer alan Dr. M. Ercan Kumcu, Tekfen Holding’in Yönetim Kurulu Başkanvekili seçildi. Bir önceki dönemde Başkanvekilliği görevini yürüten Osman Birgili ise görevini Yönetim Kurulu Üyesi olarak sürdürecek. Öte yandan, bağımsız üye olarak görev yapmakta Çiğdem Tüzün’ün görev süresinin dolmasıyla yerine yine başarılı bir iş kadını olan Cansen Başaran-Symes yönetim kuruluna seçildi.

Konuyla ilgili değerlendirmeler yapan Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, Holding olarak senelerin getirdiği birikim ve tecrübeyle faaliyet gösterdikleri tüm alanlarda bayrağı ileriye taşıdıklarının altını çizdi. Yönetim kurulu üyelerinin farklı özellikleri ve yetkinlikleri ile Grubun hedeflerine ulaşmasında büyük katkıları olduğunu vurgulayan Gigin, “Yönetim Kurulumuz, tecrübesi ve birikimleriyle önümüzdeki dönemde de tüm grup şirketlerimizin vizyonunu belirleyecektir” şekilnde konuştu.

Önümüzdeki dönemde görev alacak olan Tekfen Holding Yönetim Kurulu ise şöyle:

Murat Gigin (Başkan), Cansevil Akçağlılar (Başkan Vekili), Dr. M. Ercan Kumcu (Başkan Vekili), Ali Nihat Gökyiğit (Kurucu Onursal Başkan, Üye), Sinan K. Uzan (Üye), Osman Birgili (Üye), Dr. Ahmet İpekçi (Üye), Neriman Ülsever (Bağımsız Üye), Gülsüm Azeri (Bağımsız Üye), Şevki Acuner (Bağımsız Üye), Cansen Başaran-Symes (Bağımsız Üye)

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını