TECDELİOĞLU YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Bağlantı Elemanları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BESİAD), 11. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda tek aday olan Mustafa Tecdelioğlu oyların tamamını alarak derneğin yeniden başkanı seçildi.

TECDELİOĞLU YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ
Endüstri 40 Zirvesi

BESİAD, bağlantı elemanları alanında çatı kuruluş olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 11. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nu gerçekleştiren BESİAD, Mustafa Tecdelioğlu ile “devam” dedi. Tecdelioğlu, bağlantı elemanları sektörünün Türkiye ekonomisine katkı sunması konusunda yapacağı çalışmaları anlattı. 

HEDEF AVRUPA PAZARININ PAYINI ARTIRMAK 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Tecdelioğlu, “Bağlantı elemanları sektörü olarak ihracat rakamımızı 2021 yılında 1,3 milyar dolara ulaştırmayı hedefliyoruz. 2023 yılının sonuna kadar ise bu rakamı 2 milyar dolar seviyesine çıkarmak istiyoruz. 80 ülkeye ihracatımız bulunuyor. Ana pazarımız Avrupa olurken üretimimizin önemli bir kısmını da Almanya’ya gönderiyoruz. Avrupa pazarı açısından gidecek çok yolumuz var. Avrupa’da 15 milyar dolar değerinde bir pazar hacmi bulunuyor. Bizim Pazar payımız ise yüzde 5’i oluşturuyor. BESİAD olarak hedefimiz ise yüzde 10’un üzerine çıkmak. En büyük hedefimiz ise Türkiye’nin Avrupa’da büyüklük olarak birinci üretici olması ve dünyada ise ilk 6’ya girmesi. Şu anda Avrupa’da ilk üçte, dünyada ise ilk 10’dayız.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2021, 11:27
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını