banner1013
x

Systemair, Eurovent’te Başkanlık Düzeyinde Temsil Edilecek

Systemair Grubu Üst Düzey Yöneticisi olan Raul Corredera Haener Eurovent’in yeni başkanı oldu.

Systemair, Eurovent’te Başkanlık Düzeyinde Temsil Edilecek
EndüstrideAra - Haber Detay

İklimlendirme sektörünün küresel markası olan Systemair, HVACR sektörünün en önemli kurumlarından birisi olan Eurovent’in en tepe yönetiminde temsil edilecek. Systemair Grubu Üretim ve İşletmeler Kıdemli Direktörü olan Raul Corredera Haener, mayıs ayında yapılan senelik genel kurul toplantısında derneğin başkanlığına getirildi. İç Mekân İklimi, Proses Soğutma ve Gıda Soğuk Zinciri Teknolojileri Avrupa Endüstri Birliği olan dernekte binden fazla şirket temsil ediliyor. Corredera, şirket tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada dernek olarak sektörün önündeki ticari engellere odaklanacaklarını, inovasyon ve sürdürülebilirlik için çalışacaklarını söyledi.

Binden fazla şirketin temsil edildiği Eurovent’in başkanlık görevini 2021-2024 dönemi boyunca sürdürmek için seçilen Raul Corredera Haener, Eurovent üyelerini temsil edecek ve sektörün en önemli sorunu olan ticari engellere yoğunlaşacak. Eurovent bünyesinde Avrupa ve uluslararası bakış açısıyla pozitif bir değişime yön vermesi beklenen Corredera’nın başkan seçilmesi, Systemair’in HVACR sektöründeki gelişmelere yön verme taahhüdünü vurguluyor; şirketin sertifikasyon ve standardizasyon alanında dünya çapındaki uzmanlığının altını çiziyor.

Derneğin başkanlığına seçilmenin büyük bir onur ve ayrıcalık olduğunu belirten Raul Corredera Haener, sözlere şöyle devam etti: “HVACR sektörü, toplum içinde ve iklim değişikliğine karşı verilen mücadelede büyük bir rol oynuyor. Sektörün standartlarını yükseltmek için artık her zamankinden daha fazla birlikte çalışmalı ve iş birliği yapmalıyız. Tüm Eurovent üyelerine, şirketim Systemair’e ve İspanyol meslek örgütümüz AFEC’ye bana duydukları güvenden ötürü teşekkür ediyorum. Meslektaşım Daikin Başkan Yardımcısı Henk Kranenberg ve derneğimizin diğer yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Eurovent için pozitif bir değişime yön vermeyi hedefliyoruz. AMCA gibi ortak fikirlere sahip uluslararası derneklerle faal anlaşmalara hız verirken yeni ‘Eurovent International’ oluşumu ve uluslararası ortaklık kolları sayesinde Eurovent’in küresel etkisini pekiştirmeye çalışacağız. Eurovent kuruluşlarının geniş yelpazedeki yapısal reform çalışmalarını tamamlayıp uygulayacak, güçlü bir iletişim ve piyasa gözetimi sistemi başlatacak ve katılımcıları için derneğin değerini güçlendirmek üzere Eurovent Belgelendirme organizasyonu bünyesindeki değişikliklere hız vereceğiz.”

Avrupa Birliği kurumları ve üye devletlerle ilişkileri güçlendirmeyi ve doğal soğutucu akışkanlar ile Küresel Isınma Potansiyeli (GWP) düşük alternatiflere odaklanarak iç ortam hava kalitesi ve sürdürülebilir soğutma açısından yeni yasal tedbirleri hızlandırmayı amaçlayan Corredera, sözlerini şöyle noktaladı: “Sektörümüzdeki üreticilerin karşılaştığı ve istenmeyen ticari bariyerlere yol açan zorlukları önlemek istiyoruz. Dünya HVACR sektöründe ticari bariyerlere değil, inovasyon ve sürdürülebilirliğe dayanan eşit şartlı bir faaliyet alanı oluşturmak için çalışmamız gerekiyor. Ekonomik ömür maliyetleri ve döngüsel ekonomi anlamında sadece ulusal düzeyde değil tüm Avrupa çapında ele alınması gereken BIM (Building Information Management) için çalışacağız.”

Systemair’in küresel üretim kurulunun bir üyesi olan ve grubun İspanya’daki üretim ve satış şirketiyle Almanya’da yer alan Menerga fabrikasında 12 seneden fazla yöneticilik tecrübesi bulunan Raul Corredera Haener, kariyeri süresince çok sayıda Avrupa Birliği ülkesinde görev aldı.
 

YORUM EKLE

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler