SunExpress'in yeni CEO'su Max Kownatzki görevinin başına geçti

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak  SunExpress’in yeni Üst Yöneticisi (CEO) Dr. Max Kownatzki, görevinin başına geçti.

SunExpress'in yeni CEO'su Max Kownatzki görevinin başına geçti
Enerji Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak  SunExpress’in yeni Üst Yöneticisi (CEO) Dr. Max Kownatzki, görevinin başına geçti.

Konuyla ilgili olarak SunExpress tarafından yapılan açıklamaya göre, Kownatzki, Almanya ile Türkiye arasındaki turizm ve etnik trafikte güçlü bir konuma sahip ve Avrupa’nın popüler tatil havayollarından SunExpress’in yönetiminden sorumlu kişi olacak.

Açıklamada görüşlerine başvurulan Kownatzki, yüksek motivasyonlu ve kendini işine adamış özel ekibin ve SunExpress’in bir parçası olmaktan dolayı memnuniyetini dile getirerek, "Pandeminin yol açtığı zorlu koşullara rağmen SunExpress’i başarı yolculuğunda daha ileri taşıyacak ve tatil havayolu pazarında lider taşıyıcı olarak konumunu hep birlikte güçlendireceğiz. Yaklaşık 5 bine yakın çalışanı ve 30 yıllık havacılık tecrübesiyle pazarda güçlü bir konuma sahip SunExpress’in bu krizin de üstesinden geleceğine ve başarılarla dolu serüvenini birlikte sürdüreceğimize inancım sonsuz." şeklinde konuştu.

Kownatzki, açıklamasına şöyle devam etti:

"Salgının en başından beri SunExpress, misafirlerinin ve uçuş ekiplerinin sağlığı ve emniyetli seyahati için gerekli tüm önlemleri almış; ulusal ve ululararası otoritelerce alınan tüm kararları hızla uygulamıştır. SunExpress, şu an hala kurtarma uçuşları ile mağdur olan misafirleri evlerine ulaştırmaya devam etmektedir. 30 yıldır Türkiye ile Avrupa arasında hava köprüsü oluşturan SunExpress, yine yolcularını hayallerinin tatiline ulaştırmaya ve sevdiklerine kavuşturmaya devam edecek. Türk turizmine ve ekonomisine olan katkısını artırarak sürdürecek."

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) krizinin havacılık sektörüne etkileriyle ilgi olarak Kownatzki, “Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını, bireysel ve kamusal tedbirlerle birlikte günlük yaşantılarımızı da değiştirmemize neden oldu. Bunun toplum üzerinde yarattığı etkilerin yanı sıra ekonomi üzerinde de etkisi kaçınılmaz oldu. Bu durumdan en çok etkilenen alanların başında havacılık sektörü geliyor ama biz, havacılık endüstrisinin bu krizi atlatacağına ve hatta bu krizden daha da güçlenerek çıkacağına inanıyoruz." şekline bir açıklama yaptı.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 11:23
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını