banner1339
x

STFA Makine Grubu’na yeni genel müdür

STFA Makine Grubu Genel Müdürlük görevine getirilen Hayati Kösoğlu, 19 Ağustos 2019 tarihi itibariyle görevinin başına geçti.

STFA Makine Grubu’na yeni genel müdür
Enerji Zirvesi

STFA Grubu tarafından yapılan basın açıklamasına göre: 1956 senesinden beri Türkiye’de iş makinaları sektöründe faaliyet gösteren, 1974 senesinden bu yana da dünyanın ileri gelen iş makinası üreticilerinden JCB’nin distribütörlüğünü üstlenen STFA Makine Grubu’nun Genel Müdürlük görevine, 19 Ağustos 2019 tarihi itibariyle Hayati Kösoğlu getirildi.

Hayati Kösoğlu iş yaşamında sırasıyla; Koç Holding, Ford Otosan A.Ş, Uzel Grup, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları ve son olarak Anadolu Landini A.Ş’de üst düzey yönetici ve Genel Müdür rollerinde bulundu.

Konuyla ilgili olarak STFA Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Adnan Nas ise, STFA grubu olarak kurumsal yapılarını yeni liderleri aralarına katarak güçlendirmeyi sürdürdüklerini belirterek,  bu bağlamda STFA Makine Grubu Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Hayati Kösoğlu’nun farklı sektörlerde edinmiş olduğu deneyimi ile gruba fark katacağını söyledi.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını