banner1322
x

Solimpeks Türkiye Genel Müdürü Gazi Çelebi’nin iş gündemi…

Solimpeks, İhracatın Yıldızları’ndan ‘Nitelikli Ürün’ Ödülünü aldı.

Solimpeks Türkiye Genel Müdürü Gazi Çelebi’nin iş gündemi…
Endüstri 40 Zirvesi

Yenilenebilir enerji konusunda öncü firmalardan olan Solimpeks, İSİB’in (İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği) verdiği 2017’nin İhracat Yıldızları Ödülleri’nde ‘Nitelikli Ürün’ kategorisinde ödülünü aldı.

‘Nitelikli Ürün’ kategorisinde ürün almaları hakkında konuşan Solimpeks Türkiye Genel Müdürü Gazi Çelebi, duydukları kıvanç ve yaşadıkları mutluluğu anlattı. “

Dünyanın en verimli kolektörünün ve Türkiye’nin ilk ve tek en verimli hibrit kolektörünün üreticisi olduklarını dile getiren Çelebi, “Böyle bir ödüle layık görülmek bizim için mutluluk kaynağı.” dedi. 2001 yılında yüksek verimli güneş kolektörleri üretme hedefiyle iç pazardan önce dış pazarda faaliyet göstererek yola çıktıklarını hatırlatan Çelebi, bugün birçok pazarda faaliyet gösterdiklerinin altını çizdi. Çelebi, ürün gamlarını genişletip, güneş enerjili ısıtıcılar ile soğutucular, ısı pompaları ve hem elektrik hem de sıcak suyu aynı anda üretebilen hibrit panellerin de yer aldığı ürünlerinin olduğunu kaydetti. Enerji sektöründe Türkiye’nin en global şirketi olduklarını savunan Çelebi, Almanya, İspanya ve Fransa başta olmak üzere 80'in üzerinde ülkeye ihracat yaptıklarını ve milyonlarca ailenin evine ürünleri ile girdiklerini söyledi. Çelebi son olarak, hedeflerinde karbon salınımı sıfır olan, konforlu ısınan ve serinleyen, enerji için kullanıcısına fazladan fatura çıkarmayan ev çözümlerini hem Türkiye hem de dünyada yaygınlaştırmak olduğunun atını çizdi.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2018, 10:42
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını