banner1322
x

SOCAR Türkiye’de üst düzey atama

SOCAR Türkiye’nin Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü pozisyonuna Mehmet Sezgin atandı. Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olan ve Fransa’da MBA eğitimi gören Sezgin’in 20 seneyi aşkın profesyonel tecrübesi mevcut.

SOCAR Türkiye’de üst düzey atama
Endüstrideara

Petkim, STAR Rafineri, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP), Petkim Rüzgar Enerji Santrali (RES), Bursagaz, Kayserigaz gibi dev firmalarla Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı durumunda bulunan SOCAR Türkiye’nin yeni Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü Mehmet Sezgin oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitiren Sezgin, MBA eğitimini Fransa’da bulunan ve dünyanın ileri gelen işletme okullarından birisi olan INSEAD’de bitirdi. 20 seneyi aşkın profesyonel tecrübeye sahip olan Sezgin, bankacılık sektöründe analist olarak başladığı kariyer hayatına, Turkcell’de yatırımcı ilişkileri ve daha sonra iş geliştirme bölümlerinde sürdürdü. Garanti Yatırım’da başkan yardımcısı olarak çalışan Sezgin, sonrasında ABN Amro Bank’ta başkan yardımcılığı görevine getirildi. 2010 senesinde direktör olarak göreve geldiği ÜNLÜ & Co.’da yaklaşık 9 sene hizmet veren Sezgin bu firmada son olarak yönetici direktör pozisyonuna geldi. Sezgin 2 Eylül itibarıyla Azerbaycan ve Türkiye arasındaki iş birliğinin ekonomi konusundaki simgesi olan SOCAR Türkiye’de Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak profesyonel iş yaşamını sürdürecek.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 10:45
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını