banner1322
x

SOCAR Türkiye’de 2 üst düzey atama birden

SOCAR Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre, öncesinde Petkim Genel Müdürü görevini yürüren Anar Mammadov, Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanlığı görevine getirilirken, geçmişte STAR Rafineri’nin Genel Müdürü olan Mesut İlter ise Operasyonel Mükemmellik Başkanlığı görevine getirildi.

SOCAR Türkiye’de 2 üst düzey atama birden
Robot Zirvesi

SOCAR Türkiye’de yaklaşık bir senedir süren entegrasyon süreci 1 Kasım itibarıyla tamamlanırken, yeni yapılanma çerçevesinde oluşturulan iki başkanlığa üst düzey atamalar gerçekleştirildi.

SOCAR Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, daha önce Petkim Genel Müdürü olan Anar Mammadov, Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanlığı görevine getirilirken, daha önce STAR Rafineri’nin Genel Müdürü olan Mesut İlter ise Operasyonel Mükemmellik Başkanlığı görevini üstlendi.

Konuyla ilgili olarka yaplıan açıklamada, Mammadov ve İlter’in yeni atamalarının yanı sıra Petkim Genel Müdürlüğü ve STAR Rafineri Genel Müdürlüğü görevlerini  sürdüreceği bildirildi. Mammadov, 2009-2014 arasında SOCAR Gürcistan’da Üst Yönetici (CEO) olarak çalışmış, sonrasında işse SOCAR Yunanistan’a CEO olarak atanmış ve Temmuz 2016 itibarıyla Petkim Genel Müdürlüğü görevine gelmişti.

STAR Rafineri bünyesine katılmadan önce Tüpraş Teknik Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunda olan İlter ise Şubat 2017’den beri STAR Rafineri Genel Müdürü olarak görev alıyordu. Ayrıca, İzmir Aliağa’daki Petkim, STAR Rafineri, SOCAR Turkey Akaryakıt Depolama ve SOCAR Turkey Enerji Dağıtım iştirakleri; SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanlığı çatısı altında toplandı. SOCAR Türkiye Operasyonel Mükemmellik Başkanlığının ise şirketin tüm üretim faaliyetlerinin verimliliğinden sorumlu olacağı ve bu kapsamdaki çalışmaları yürüteceği açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 17:21
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını