SİVAS'TA 243 KİŞİYE İSTİHDAM İMKÂNI SAĞLANDI

Sivas'ta, İŞKUR İl Müdürlüğü ile 7 firma arasında istihdam taahhütlü işbaşı eğitim programı protokolü gerçekleştirildi.

SİVAS'TA 243 KİŞİYE İSTİHDAM İMKÂNI SAĞLANDI
Endüstrideara

Sivas Valisi Salih Ayhan, valilikte düzenlenen protokol imza töreninde, devletin, üreten ve istihdam sağlayan herkesin yanında olduğunu dile getirdi.

Devletin, firmalara her düzeyde istihdamı kolaylaştırıcı bir dizi model ortaya koyduğunu belirten Ayhan, "2022 yılı Sivas'ımız için üretim ve istihdam yılı olacak. Bu hedefimize katkı sunan tüm firmalarımızı bir kez daha tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.

İş başı eğitim şöyle devam etti:

"Sivas'ta yatırım yapmak için, ortamların iyileştirilmesi, lojistik, teşvik gibi birçok şartlar vardır. Diğer önemli kısmı ise bürokratik anlamda kolaylaşır olmaktır. Bu anlamda arkadaşlarımızın, üretim yapan, istihdam yapanların her zaman yanında olduğunu söyleyebilirim. Her zaman sizlerin yanındayız, istihdam yapanı, üretim yapanı, yatırım yapanı desteklemeye çalışıyoruz. Onlar Sivas'ın, ülkemizin ekonomisini artırmada büyük bir cesaret örneği göstermekte. Bizim de borcumuz, vazifemiz onların yanında olmak. 243 kişilik bir program ve her bir kişinin istihdam edilmesi demek evinin ocağının tütmesi, aş, ekmek, iş demektir. İnsana verilebilecek en güzel duygu da budur. En güzeli birisine dokunabilmektir. Senin küçük bir dokunuşun onun hayatında çok büyük dönüşümlere sebebiyet vermekte. Bir kişinin evine ekmek götürmesi, çocuklarını mutlu etmesi en büyük mutluluktur."

Konuşmanın ardından Ayhan, firma yetkilileriyle iş başı eğitim protokolünü imzaladı. (AA)
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını