Singer Türkiye Genel Müdürü Sinem Kınran Parlak’ın iş gündemi…

Parlak, dikiş makinaları sektöründe dünyanın önde gelen markalarından olan Singer’in, MEB ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile imzaladığı protokol hakkında konuştu.

Singer Türkiye Genel Müdürü Sinem Kınran Parlak’ın iş gündemi…
Enerji Zirvesi

Singer’den Eğitime Destek Projesi’ olarak duyurulan proje dahilinde Singer, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile imzaladığı protokol ile birlikte teknik ve mesleki moda tasarım teknolojileri (giyim üretimi teknolojileri) alanında, öğrenci ve öğretmenlerin mesleki yeterliliklerinin gelişmesine yönelik çalışacak.

Türkiye’de ve dünyada dikiş makinasının mucidi olarak sektöründe öncü marka olan Singer, imzaladığı bu protokol ile üç sene boyunca teknik ve mesleki liselere göndereceği son teknoloji ürünleri ve uzmanlar ile çalışma atölyeleri gerçekleştirecek. Bunun yanı sıra okullara dikiş makinası bağışında da bulunacak olan Singer, mesleki ve teknik liselerin teknoloji ile buluşmasına katkı da sağlayacak. Tüm bunların yanı sıra her yıl seçilen 10 farklı öğrenciye üstün başarı bursu da sağlayacak olan marka aynı zamanda mesleki ve teknik liselerdeki öğretmenler için hizmet içi eğitim merkezlerinde alan eğitimleri de gerçekleştirecek. İmzalanan protokol kapsamında Singer, öğrencilerin kendi bünyelerinde staj görmesine de olanak tanıyacak.
 
İmzalanan protokol ile ilgili açıklama yapan Singer Türkiye Genel Müdürü Sinem Kınran Parlak, Türkiye’nin geleceğinin gençler ve çocukları olduğunu vurguladı. Türk gençlerinin eğitimini iyi bir bilgi birikimi ile tamamlayarak geleceğe doğru yönelmelerinin Türkiye için oldukça elzem bir konu olduğunun altını çizen Parlak, kendilerinin de bu sebepten ötürü eğitimde fırsat eşitliği yaratmak adına böyle bir protokol imzaladıklarını söyledi. Parlak, Türk gençlerine Türkiye’deki eğitime katkı sağlamaktan ötürü gurur duyduğunu söyleyerek sözlerini sonlandırdı. 
 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 09:07
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını