banner1322
x

SESTEK’TE ÜST DÜZEY ATAMA GERÇEKLEŞTİ 

Ses teknolojileri konusunda diyalogsal yapay zekâ ve analiz çözümleri geliştiren Sestek, bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün deneyimli ismi Yalım Eriştiren’i şirketin Kuzey Amerika’dan sorumlu yeni bölge direktörü olarak atadı. 

SESTEK’TE ÜST DÜZEY ATAMA GERÇEKLEŞTİ 
Endüstrideara

Bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe 25 yıldan fazla deneyime sahip olan Yalım Eriştiren, global ses teknolojileri şirketi Sestek’e Kuzey Amerika’dan sorumlu bölge direktörü olarak atandı. Eriştiren, Sestek’in global ölçekteki büyüme planlarında önemli bir rol üstlenecek. Müşteri hizmetlerine yönelik yapay zeka ve analitik çözümleri geliştiren şirket, son olarak stratejik bir kararla ürünlerinin satış ve pazarlama süreçlerini yeni çatı ürün ismi Knovvu altında birleştirmeye karar vermişti. Eriştiren, Knovvu platformunun bölgede tanıtılması ve yaygın şekilde kullanılmasından sorumlu olacak. 

Yalım Eriştiren, teknoloji çözümleri sunmak için stratejiler oluşturma konusunda uzmanlığa sahip bir iş geliştirme yöneticisidir. 25 yılı aşkın kariyeri süresince Siemens (2000-2005) ve Intel’de (2005 – 2018) çeşitli seviyelerde yöneticilik rollerinde bulunmuştur. Özellikle telekom, perakende, finans, eğitim ve kamu sektörlerindeki dijital dönüşüm projelerine liderlik etmiştir. Intel’de en son 2017 yılında Ülke Lideri pozisyonuna yükselen Eriştiren, 2018 yılında Vera Venture’a Teknoloji Yatırım Komitesi Üyesi olarak katılmış, 2019 yılında da Boston (ABD)’ye taşınmış ve teknoloji odaklı start-up’lara şirketlere stratejik planlama ve iş geliştirme konularında danışmanlık vermeye başlamıştır. Sestek'e katılmadan önce Eriştiren, Amerika merkezli video aktarımı şirketi, Ant Medya'nın global satış ve pazarlama çalışmalarından sorumlu genel müdür yardımcısıydı.  
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını