banner1322
x

SCHNEIDER ELECTRIC’DE ÖNEMLİ ATAMA

Schneider Electric, Orta Doğu ve Afrika Bölgeleri’nde önemli bir göreve Bihter Ünlüsoy’u görevlendirdi. Elektrik Mühendisi olan Bihter Ünlüsoy, Elektrik Ekipman ve Transformatör Organizasyonu Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörü oldu.

SCHNEIDER ELECTRIC’DE ÖNEMLİ ATAMA
Endüstri 40 Zirvesi

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya genelinde uzman olan Schneider Electric’te önemli bir atama meydana geldi. Dünya genelinde 190’ı aşkın ülkede faaliyette bulunan Schneider Electric, Ekipman ve Transformatör ticari organizasyonu Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörlüğü görevine Bihter Ünlüsoy’un getirildiğini duyurdu. Ünlüsoy, yeni görevi uyarınca fabrikalarında üretilen alçak ve orta gerilim panoları ve transformatör ekipmanlarının satış süreçlerindeki büyüme hedeflerine ulaşmalarına destek olacak, ilgili iş birimindeki yeni teknolojiler, dijitalleşme stratejileri ve çözüm entegrasyonları ile farklı pazarlama ve iş modellerinin bölgelerde uygulanmasının sorumluluğunu üstlenecek.
 
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği ana bilim dalını bitirmesinden sonra profesyonel hayatına 2005 senesinde adım atan Bihter Ünlüsoy, Schneider Electric ailesine 2007' yılında katıldı. Schneider Electric Türkiye organizasyonunda servisler departmanı ve proje yönetim merkezinde Proje Müdürlüğü, Proje Geliştirme ve Satış Yöneticiliği, Türkiye & Pakistan ve Orta Asya ülkelerindeki ‘Dijital Binalar’ iş biriminin satış ve pazarlama yöneticiliği gibi farklı pozisyonlarda sorumluluklar edinen Ünlüsoy, özellikle dağıtım sistemleri, enerji verimliliği ve güç kalitesi, dijital bina yönetim ve otomasyon sistemleri alanlarında tecrübeye sahip.
 
2017 senesinde INSEAD Business School ‘Strategy and Leadership’, 2019’da INSEAD ve Schneider Electric işbirliği ile oluşturulan ‘Woman Leadership’ programlarını başarı ile bitiren Bihter Ünlüsoy, özellikle kadın mühendislerin sektördeki temsili ile ilgili sosyal sorumluluk projelerinde de yer aldı. Son derece başarılı bir Elektrik Mühendisi ve aynı zamanda bir kadın yönetici olarak meslekte rol model olmanın önemini vurgulayan, çok sayıda üniversitenin etkinliklerinde gönüllü olarak yer alan Bihter Ünlüsoy, Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği’nde de 2017-2021 senleeri arasında yönetim kurulu üyeliği yapmıştır
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını