SCHNEİDER ELECTRİC'TE ÖNEMLİ ATAMA

Dünyanın 100’ü aşkın ülkesinde 135 bin çalışanı ile faaliyet gösteren Schneider Electric, akıllı ve sürdürülebilir yaşam alanları çözümleri kapsamında IoT (Nesnelerin İnterneti) platformu ve bağlantılı cihazlar ekosistemi Wiser’ın global iş liderliği pozisyonuna Alişan Çapan’ı getirdi.

SCHNEİDER ELECTRİC'TE ÖNEMLİ ATAMA
Endüstri 40 Zirvesi

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya genelinde uzman olan Schneider Electric,  üst düzey yapılanmasında değişikliğe gitti. Küresel marka, IoT platformu ve bağlantılı cihazlar ekosistemi Wiser’ın global iş liderliğine Alişan Çapan’ın getirildiğini duyurdu. 2017 yılından bu yana Günsan Elektrik’te CMO görevini başarılı bir şekilde icra eden Alişan Çapan, 1 Kasım itibariyle Paris’te bulunan Schneider Electric Genel Merkezinde görevine başladı. 

ALİŞAN ÇAPAN KİMDİR?

Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nü bitirenAlişan Çapan, yüksek lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yaptı. Daha sonra Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamlayan Çapan, iş yaşamına 2006 senesinde Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak adım attı. 2009 senesinde Alstom Grid’te Teklif Mühendisi olarak profesyonel yaşamını sürdüren Çapan, bu şirkettin Kanada organizasyonunda Planlama ve Satın Alma Müdürü, Endüstriyel Mükemmellik Direktörü gibi görevlerde yer aldı ve Ünika Üniversal Kablo, 2M Kablo gibi sektörün önemli şirketlerinde de görev yaptı. 2017 yılından bu yana Günsan Elektrik CMO’su olarak görev yapan Çapan, Schneider Electric’in global ekibiyle çalışmalarını sürdürecek.
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını