SAP'a yeni Güney EMEA Bölge Başkanı

SAP, şirketin Güney Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'dan oluşan Güney EMEA Bölge Başkanlığı görevine Claudio Muruzabal getirildi.

SAP'a yeni Güney EMEA Bölge Başkanı
Endüstrideara

SAP ailesine  2015 senesinde SAP Latin Amerika ve Karayipler Başkanı olarak katılan Claudio Muruzabal, teknoloji sektöründe 25 seneyi aşkın liderlik tecrübesine sahip. Teknoloji odaklı inovasyonun iş dünyasındaki rolü konusunda vizyoner bir isim olan Muruzabal, SAP’nin Latin Amerika bölgesinde büyük başarılara damga vurdu. Muruzabal, SAP'ye katılmadan önce, başarılı bir küresel yönetim ve BT danışmanlık şirketi olan NEORIS'de CEO görevini yürüttü. Eğitimin, girişimciliğin ve çeşitliliğin teşvik edilmesinin güçlü bir destekçisi olan Muruzabal, HITEC tarafından belirlenen, Latin Amerika ve İspanya BT sektörünün Top 50 En Etkili ve En Önemli Hispanik Profesyoneller listesinde yer aldı. 2019'da Amerika Konseyi tarafından ise Yılın Teknoloji Lideri gösterilerek Bravo Ödülü’nün sahibi oldu.

SAP’nin Müşteri Başarısından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olan Adaire Fox-Martin, “Claudio Muruzabal'ın liderliği, sağlam ilişkiler kurarak müşterilerimize güçlü iş sonuçları ve olağanüstü deneyimler sunmayı temel ediniyor. Güney EMEA bölgesindeki müşterilerimizin Claudio’nun uzmanlığından büyük bir değer elde edeceklerine eminim. Steve Tzikakis, SAP’de görev yaptığı 12 yıl boyunca müşterilerimiz için çok başarılı sonuçlara imza attı. Kendisinin müşterilerimize ve SAP’ye yaptığı katkıların etkisi, önümüzdeki yıllarda da devam edecektir.” dedi.

Muruzabal yeni göreviyle ilgili olrak yapmış olduğu açıklamasında şöyle dedi: “23 binden fazla müşterimizin ve 19 binden fazla iş ortağımızın bulunduğu Güney EMEA bölgesinde bu yeni görevi üstlenmekten onur ve heyecan duyuyorum. Güney EMEA, SAP için dinamik bir pazarı temsil ediyor ve bu bölgede önemli büyüme fırsatları var. Müşterilerimizin SAP’ye yaptıkları yatırımdan fayda sağlamalarına ve potansiyellerinin tamamına ulaşmalarına yardımcı olmayı dört gözle bekliyorum.”

*Güney EMEA Bölgesi: Güney Avrupa ( İtalya, İspanya, Portekiz, Türkiye, Yunanistan, İsrail), Orta Doğu ve Afrika’yı kapsamaktadır.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını