banner1322
x

SANOFI’DE ÖNEMLİ ULUSLARARASI ATAMA

Cem Öztürk, ‘Sanofi Türkiye, Afrika ve Ortadoğu Başkanı’ olarak görevlendirildi.

SANOFI’DE ÖNEMLİ ULUSLARARASI ATAMA
Endüstri 40 Zirvesi

 Cem Öztürk Sanofi’nin Türkiye, Afrika ve Ortadoğu Başkanı olarak görevlendirildi. Öztürk, son olarak 2019 senesinden beri Sanofi Türkiye, Levant ve İran Ülke Başkanı olarak çalışıyordu. Bu atamayla beraber Cem Öztürk Türkiye, İran ve Levant bölgesine ek olarak, Afrika ve Orta Doğu bölgesindeki ülkeler de dahil olmak üzere 63 ülkenin yöneticisi olarak görev çalışacak.   

Sorbonne Üniversitesi MBA yüksek lisans derecesine sahip olan Öztürk, iş hayatına 2000 senesinde bankacılık sektöründe adım attı. Sanofi ailesine 2002 yılında katılan Cem Öztürk sırasıyla bütçe kontrol uzmanı, bütçe kontrol ve fiyatlandırma müdürlüğü görevlerini yerine getirdi. Öztürk, 2007 yılında Romanya ve Moldovya’nın Finans Direktörü olarak görevlendirildi ve dört sene boyunca görev yaptı. 2011 yıılnda İş Operasyonları Mükemmelliği (BEX) Direktörü olarak Türkiye’ye geri döndü. Sırasıyla, Eczane Grubu Satış Ekibi, Tedarik Zinciri, Hastane Grubu Kilit Üniteler birimlerinin yönetim görevlerini yapan Öztürk, 2014 senesinde, Uzman ve Birinci Basamak Satış ve Pazarlama Direktörlüğü ve Jenerik İlaçların Liderliğine atanarak 300 kişilik bir ekibin sorumluluğunu üstlendi. 2015 yılında ise yurt dışı görevlendirmesi ile Bangkok Yerleşik Reçeteli İlaçlar (Rx) Genel Müdürü, Tayland ve Myanmar Ülke Başkanı olarak atandı. Aralık 2016’da Tayland, Malezya, Singapur, Myanmar ve Brunei’nin de dahil olduğu TMS Çoklu Ülke Organizasyonu’nu (MCO) kurdu. 

Sanofi’ye katıldığı günden beri şirketin yurt içi ve yurt dışı organizasyonlarında farklı liderlik görevlerini başarıyla yerine getiren Öztürk, 2018 yılında Sanofi Türkiye Ülke Başkanı ve Yerleşik Reçeteli İlaçlar (Rx) Genel Müdürü olarak atanmış ve 2019 senesine ise sorumluluk alanına Levant bölgesi ve İran da eklenmişti. 
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını