SANOFİ’DE MARGARET HOWSON DÖNEMİ

Sanofi Türkiye, Levant ve İran İnsan Kaynakları Direktörü olarak Margaret Howson belirlendi.

SANOFİ’DE MARGARET HOWSON DÖNEMİ
Endüstrideara

Sanofi tarafından yapılan açıklamaya göre, Sanofi Türkiye, Levant ve İran İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine Margaret Howson getirildi.

16 senedir Sanofi bünyesinde çeşitli coğrafyalarda ve farklı kademelerde görev alan Howson; son 4 senedir Sanofi grubunun körfez ülkeleri İnsan Kaynakları Direktörü olarak; Bahreyn, Kuveyt, Umman, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar’ın İK yönetiminden sorumluydu.

Kariyer yaşamına 1994 senesinde adım atan ve farklı şirketlerde insan kaynakları direktörlüğü görevini üstlenen Margaret Howson, 2005 senesinde Sanofi ailesine katıldı. 2010-2012 seneleri arasında şirketin Endüstriyel Operasyonlar biriminde altı Avrupa ülkesinden sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı. 2012 senesinde Sanofi İngiltere ve İrlanda’nın İnsan Kaynakları Direktörlüğü’ne atanan Howson, bu görevinde insan kaynakları stratejisinin geliştirilmesinden ve uygulanmasından sorumlu olarak; yetenek yönetimi, performans uygulamaları gibi konularda kurumsal İK politikalarının ve prosedürlerinin uygulanmasına liderlik etti.

Konusundaki geniş deneyimi ile Margaret Howson, kasım ayı itibariyle Sanofi Türkiye, Levant ve İran’ın tüm insan kaynakları süreçleri ve yönetiminden sorumlu olacak. (AA)
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını