Sandoz Türkiye‘ye yeni Direktör

Farmasötik ilaçlarda ve biyobenzerlerde global ölçekte öncü olan İsviçre menşeili Sandoz firmasının Türkiye yapılanmasında üst düzey atama gerçekleşti.

Sandoz Türkiye‘ye yeni Direktör
Endüstrideara

Büyük tedavi alanlarının tümünü kapsayan 1.000 molekülün üzerinde portföyü ile 2016 yılında 10,1 milyar Amerikan Doları satış rakamına ulaşmış Sandoz firmasının Türkiye yapılanmasında gerçekleşen üst düzey atamaya göre şirketin yeni Uzmanlık Ürünleri İş Birimi Direktörü Tolga Süha Balkan oldu. İlaç sektöründe 22 yıllık tecrübesi bulunan Balkan, 2016 yılından bu yana Sandoz Türkiye’nin Satış Müdürü olarak çalışmalarını yürütüyordu.

TOLGA SÜHA BALKAN KİMDİR?

Anadolu Üniversitesi’nin İşletme Yönetimi Bölümü’nden 1994 yılında mezun olan Tolga Süha Balkan, profesyonel çalışma hayatına Roche Türkiye’de Satış Temsilcisi olarak başladı. Burada 2014 yılında kadar birçok üst düzey pozisyonda görev alan Balkan, daha sonra Gilead Türkiye’de Kıdemli Satış Müdürü olarak görev aldı. 2016 yılından bu tana Sandoz Türkiye’nin Satış Müdürü olarak kariyerine devam eden Balkan son olarak Uzmanlık Ürünleri İş Birimi Direktörü olarak atandı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 10:58
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını