SAMSUNG ELECTRONİCS TÜRKİYE’DE ÖNEMLİ ATAMA

Samsung Electronics Türkiye’de çok önemli bir atama yaşandı. Samsung Electronics Baltık Ülkeleri Başkanlığı’nı yürüten Choi Byung Hee, 11 Ocak tarihi itibarıyla Samsung Electronics Türkiye Başkanı olarak görevine atandı.

SAMSUNG ELECTRONİCS TÜRKİYE’DE ÖNEMLİ ATAMA
Endüstrideara

2016 senesinden beri Samsung Electronics Türkiye’de başkanlık yapan DaeHyun Kim’den görevi devralan Choi Byung Hee, 1996 senesinde fiber optik ve kablo mühendisi olarak Samsung Electronics’in Güney Kore’deki genel merkezinde göreve başladı. 1999 - 2002 tarihleri arasında ABD, Asya ve Latin Amerika’da kablo ve fiber optik kablo satış ve pazarlama operasyonlarından sorumlu  kişi oldu. 
 
2003 yılında Samsung Electronics’in Hindistan’ın Delhi kentinde yapılan özel eğitim programına bölgesel uzman olarak katılan Choi Byung Hee, daha sonra 4 yıl boyunca ABD pazarındaki mobil satışların yönetiminden sorumlu olarak Samsung Electronics’in Güney Kore’deki merkezinde görev üstlendi. 
 
2007 senesinde Samsung Electronics’in Global Operasyon Merkezi’nde 2 yıl boyunca tedarik zinciri yönetimi ve satış yönetiminden sorumlu olarak görev yapan Choi Byung Hee, 2009 – 2014 seneleri arasında ABD Mobil Satışlardan Sorumlu Direktör ve Kıdemli Direktör görevlerini yürütüt. 2015 senesinde Samsung Electronics genel merkezinde Satış ve Pazarlama ekibi içerisinde görev alan Byung Hee, Samsung Electronics Türkiye’de başkanlık görevine getirilmeden önce son olarak Aralık 2015 tarihinden bu yana Samsung Electronics Baltık Ülkeleri Başkanlığı’nı yapıyordu.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını