banner1049
x

Samsung Electronics Türkiye'den globale yönetici atamaları

Samsung Electronics Türkiye'den globale yapılan üst düzey atamalar 2019 senesinde de sürüyor.

Samsung Electronics Türkiye'den globale yönetici atamaları
EndüstrideAra3

İSTANBUL (AA) - Samsung Electronics Türkiye'den globale yapılan üst düzey atamalar 2019 senesinde de sürüyor.

Samsung Türkiye tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, Samsung Electronics Türkiye, teknolojiye ve Ar-Ge’ye yatırımları kadar insan kaynaklarına yaptığı yatırımlarla da öne plana çıkıyor. Samsung Electronics Türkiye, yetiştirdiği üst düzey yöneticilere şirketin global organizasyonunda görev vererek çalışanlarının uluslararası deneyimlerini zenginleştiriyor.

Dünyanın dört bir köşesinde 15 bölgesel yönetim ofisi, 38 üretim tesisi, 35 Ar-Ge merkezi ve 7 tasarım merkezi bulunan Samsung’un Türkiye’den yurt dışına en son transfer ettiği yöneticilerden biri de Can Kuterdem oldu. Kore’de Samsung’un ana merkez ofisinde 4 sene stratejik öneme sahip büyüme inisiyatifleri üzerinde çalışmasının ardından Samsung Electronics Türkiye’ye Strateji Direktörü görevini üstlenen Can Kuterdem, MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) Mobil Cihazlar Bölge Başkanı olarak Dubai’de yeni görevinde çalışmaya başladı. Can Kuterdem, bu görevinde, bölge sınırları içerisinde yer alan 23 ülkenin mobil cihaz ekipleriyle beraber Samsung’un mobil cihaz iş kolunu operatör, organize perakende ve online iş ortakları ile büyütme faaliyetlerine önderlik yapcak.

Burçin Arabul ise Samsung Electronics Türkiye çatısı altında 7 sene satış, ürün pazarlama, stratejik planlama ve perakende yönetimi alanlarında çalıştıktan sonra 4 yıl beyaz eşya satış ve pazarlama biriminin lideri olarak çalıştı. MENA bölgesine transferi gerçekleşen Arabul, Tüketici Elektroniği Beyaz Eşya Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Direktörü olarak Samsung Gulf Electronics'e atandı ve Dubai'de görevine başladı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 14:44
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler